Děkujeme, že nám pomáháte!

Adopce na dálku - "NAŠE BRENDA"

přidáno: 13. 3. 2013 6:58, autor: Alena Lukačovičová   [ aktualizováno 13. 3. 2013 7:02 ]

„Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku“ je mnohem více než pouhá ekonomická výpomoc, neboť vytváří pouto solidarity, porozumění a vzájemné náklonnosti mezi různými kulturami.
Adopce Brender Aswani (nar. 23. 5. 2002)
byla vybrána a schválena školním parlamentem naší školy v roce 2008.
Opět se přiblížil čas přispět 1x za rok "naší africké spolužačce" na vzdělání
a snad i lepší život.
Vybranou částku odešleme přes Centrum Narovinu, kde
koordinátoři dětem nakoupí vše potřebné, zařídí zápis do nejvhodnější školy v okolí, zaplatí za něj školné a spolupracují s jeho rodinou
www.centrumnarovinu.cz

„Adoptivní rodina/škola“ je po dobu trvání adopce pravidelně informována o tom, jak si dítě vede ve škole, může si s dítětem dopisovat, vyměňovat si fotografie apod. Je také možné poslat dítěti menší dárek a v rámci možností jej případně i navštívit.

Brenda nám pravidelně posílá dopis s fotkami, vysvědčením a děkováním (zveřejněno na nástěnce ve škole, někdy i školním webu www.zsbelotin.cz  - adopce na dálku).

Dopis (občas i s malým dárečkem k narozeninám apod.) posíláme také my
do Afriky (žáci si tím procvičí angličtinu, učí se pomáhat druhým, potřebným
a možná si tak i více váží toho, co máme).

Důkazem, že finanční částka, dopisy a dárečky jsou opravdu doručeny, nám jsou fotky, na kterých je Brenda vyfocená s tím, co jsme jí poslali.

Prosíme tedy o částku 45,- na celý rok (které občas utratíme za malichernost, bez které se lehce obejdeme a někomu tím moc pomůžeme).

"Tvoje malá velká pomoc"
Děkujeme, že nám pomáháte!

Kontakt: alena.lukacovicova@zsbelotin.cz