Aktivity školy‎ > ‎

In-Generation

www.in-generation.cz

Proč?

Internetová gramotnost dětí je tématem, které nemálo rodičů i pedagogů nenechává chladným. Zároveň jde však o problém složitý a poměrně rychle se vyvíjející. Tudíž se nemůžeme spoléhat pouze na zkušenosti v rámci jedné školy.

Co?

Škola, která se zapojila do projektu může využít tři aktivity projektu.

Jedná se o sady tisknutelných materiálů využitelných ve výuce, při suplování, v družině, zkrátka všude, kde budou svým obsahem vhodné.

Vzdělávací sady

Materiály jsou vám k dispozici ke stažení a tisku. Každá sada obsahuje pracovní list pro děti, metodický list pro učitele, list pro rodiče.

Dílna pro pedagogy a rodiče

Dílna je zaměřena na prezentaci projektu a možnosti jeho začlenění do života školy. Tuto aktivitu zajišťuje zástupce projektu.
Obsah dílny je rozdělen do několika částí, které obsahuje i ukázku práce s dětmi na naší škole.

Vzdělávací vystoupení

Pro potřeby projektu bylo připraveno interaktivní hudebně-dramatické představení, jehož cílem je zajímavou, kreativní a dětem blízkou formou prezentovat témata projektu a přiblížit jim problematiku především etického chování v online prostředí, prevence kyberšikany a podpory bezpečí v digitálním světě.

Jak?

Naše škola se díky aktivnímu zapojení do přípravy projektu stala jednou z 20 škol v České republice, které projekt pilotují.

Kontaktní osobou na naší škole je David Hawiger.

• Naše nejnovější aktivity, které souvisí s naší účastí v projektu.
  • Páťáci mají svůj třídní tablet Jak jsme informovali na konci minulého školního roku, získali jsme v projektu In-Generation certifikát úspěšné pilotní školy. Náš úspěch přitom nezůstal bez povšimnutí a dostali jsme příslib od regionální ...
    Přidáno v 2. 2. 2015 3:48, autor: David Hawiger
  • Zapojujeme se do miniprojektů V páté třídě vyzkoušíme trochu jinak "Příběh do digi světa", v sedmé třídě se zapojíme do "Hour of Code".... a koukněte, jak se to páťákům povedlo.
    Přidáno v 9. 12. 2014 10:20, autor: David Hawiger
  • Hour of Code na naší škole Hodina kódování je tak snadná a zábavná ... Máme na škole už druhým rokem vyzkoušeno a proto se s klidným svědomím můžeme zapojit do akce Hour of Code.
    Přidáno v 28. 11. 2014 4:07, autor: David Hawiger
Zobrazení příspěvků 1 - 3 z 12 Zobrazit více »