Aktivity školy‎ > ‎In-Generation‎ > ‎

Aktivity v projektu

Páťáci mají svůj třídní tablet

přidáno: 2. 2. 2015 3:47, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 2. 2. 2015 3:48 ]

Jak jsme informovali na konci minulého školního roku, získali jsme v projektu In-Generation certifikát úspěšné pilotní školy. Náš úspěch přitom nezůstal bez povšimnutí a dostali jsme příslib od regionální firmy, že v případě dalšího úspěchu přispěje k odměně těm dětem, které se aktivně zapojí.

Takže nám udělala radost informace, že projekt pokračuje i v tomto školním roce a to prostřednictvím tzv. mINi-projektů. Do těch se zapojili naši páťáci, kteří ve spolupráci s paní učitelkou Lukačovičovou a paní zástupkyní Kavalovou ukázali, jak se dá rozvíjet internetová gramotnost ve výuce výtvarné výchovy a angličtiny (koukněte na fotoreportáž).

Výsledek jsme odeslali k posouzení a opět jsme byli úspěšní! Navíc firma Max-Servis s.r.o. splnila svůj slib a finančně přispěla, takže po dohodě s vedením projektu In-Generation jsme mohli pořídit hodnotnou cenu. V den rozdávání vysvědčení naši páťáci obdrželi mimořádný dar - a pokud se o něj budou dobře starat, zůstane jim až do deváté třídy!

Zapojujeme se do miniprojektů

přidáno: 8. 12. 2014 9:37, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 9. 12. 2014 10:20 ]

V páté třídě vyzkoušíme trochu jinak "Příběh do digi světa", v sedmé třídě se zapojíme do "Hour of Code".

... a koukněte, jak se to páťákům povedlo.

Hour of Code na naší škole

přidáno: 28. 11. 2014 4:06, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 28. 11. 2014 4:07 ]

Hodina kódování je tak snadná a zábavná ...
Máme na škole už druhým rokem vyzkoušeno a proto se s klidným svědomím můžeme zapojit do akce Hour of Code.

Byli jsme úspěšní v pilotní fázi

přidáno: 18. 3. 2014 11:52, autor: David Hawiger

Školy, které se zapojily do projektu In-Generation, procházejí různými fázemi účasti. Ta vstupní je spojena s využitím hudebně-dramatického vzdělávacího vystoupení nebo pracovní dílny pro učitele a využití několika vzdělávacích sad v běžné výuce.

Jelikož naše škola byla v této fázi úspěšná, získala od společnosti European Leadership & Academic Institute v těchto dnech certifikát. Ten jsme získali díky následujícím aktivitám:
  • dne 25.11.2013 u nás proběhlo hudebně-dramatické vzdělávací vystoupení pod vedením PaeDr. Petra Nováka;
  • dne 9.12.2013 vedl Mgr. Daniel Janata metodickou dílnu pro učitele s ukázkou, jak inovativně vzdělávat o internetové gramotnosti;
  • ve dnech 31.10.20135.2.2014 náš učitel v běžné výuce využil/a s využitím vzdělávacích materiálů projektu.
Na vstupní období, které naše škola úspěšně zakončila pak navazuje období, které je spojeno s praktickým využívání dotykových zařízení ve výuce.

Budeme mít na škole Web Rangers?

přidáno: 13. 12. 2013 9:56, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 13. 12. 2013 9:59 ]

Díky našeho zapojení do projektu jsme získali informaci a zpřísněné aktivitě s názvem Web Rangers. Tento projekt byl převzat ze zahraničí a je určen 13-15 letým žákům. Jakýkoliv žák se do 31.12. může přihlásit prostřednictvím formuláře a vymyslet si vlastní projekt.
Bude-li obsah jeho přihlášky zajímavý, bude na začátku ledna vybrán a vybídnut k realizaci popsaného projektu. Tak přejeme jezdcům z naší školy hodně štěstí a neotřelé nápady.

Metodická dílna

přidáno: 13. 12. 2013 9:48, autor: David Hawiger

Dne 5.12. jsme se zapojili do další aktivity projektu. Pod vedením Daniela Janaty jsme realizovali metodickou dílnu. Fotografie můžete najít na Google+.

Video kanál projektu

přidáno: 7. 12. 2013 10:06, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 7. 12. 2013 10:11 ]

Spustili jsme videokanál projektu. Nabízíme jedno z videí.

První prezentační vlaštovka

přidáno: 26. 11. 2013 4:58, autor: David Hawiger   [ aktualizováno 26. 11. 2013 5:00 ]

Šesťáci si měli ve skupině sestavit prezentaci, která zmapuje vystoupení. Nabízíme první z nich.
Všechny prezentace pak budou zpřístupněny prostřednictvím třídního webu.

Video online rozhovor s "centrálou"

přidáno: 25. 11. 2013 10:07, autor: David Hawiger

Dnes po vystoupení jsme se přes Internet propojili s centrálou projektu IN-Generation a pokusili jsme se o improvizovaný online "telemost". Prosím buďte shovívaví - kvalita odpovídala provizorním možnostem, které jsme měli k dispozici:

V souvislosti s vystoupením budeme plnit úkoly

přidáno: 17. 11. 2013 2:48, autor: David Hawiger

Jak bylo napsáno v oficiálních informacích školy, na chystané vystoupení mohou žáci přinést se svolením rodičů svá mobilní digitální zařízení (foťák, kameru, mobil či tablet). I proto můžeme se pokusit realizovat některé úkoly, jež budou zadány jednotlivým třídám.
Plnění úkolů bude zahrnuto do hodnocení předmětu Informatiky formou plusových bodů za dobrovolné aktivity.

Rozpis úkolů pro jednotlivé třídy

Páťáci
Vaším úkolem bude sepsat reportáže z jednotlivých částí vystoupení. Kromě textu budu zvlášť ohodnocené příspěvky, které budou doplněné o dvě fotografie. Tyto reportáže budou napsány na třídní web.

Šesťáci
V této třídě si vyzkoušíme skupinovou práci na prezentaci vystoupení. Ve třídě se rozdělíte na 5-6 členné skupiny, které společně vytvoří nasdílenou online prezentaci. Přitom využijí fotky, videa i vlastní texty.

Sedmáci
Žákům této třídy jsme umožnili přístup na G+ a pozvali jsme je na událost. Jejich úkolem bude nejprve aktuálně komentovat dění během vystoupení, včetně zasílání fotek. Následně budou sedmáci sledovat práci šesťáků a sedmáků a přenesou je na Google+.

Osmáci a deváťáci
Vás bychom chtěli požádat o sestavení videopříběhů z vystoupení, které zkompletuje texty, videa, zvuk a fotky (doporučuji krátké šoty, rozhovory, momenty, texty a kresby). Zároveň bychom uvítali sestavení dotazníků (například určení nejlepší sklady, scénky, ankety o využitých zařízeních apod.).,