Aktivity školy‎ > ‎

Turistický kroužek

Pojďte s námi na výlet

Kdy: 7. dubna 2018,  sraz pro turisty z Bělotína před OÚ v 8:30
Kam: Ukliďme Česko
S sebouTuristické pracovní oblečení, doporučuji pracovní rukavice, za chladného počasí i čepici,  pevnou sportovní obuv, teplé tekutiny, na závěr je připraveno malé občerstvení

Na setkání a pěkně prožitý den se těší Jitka Kavalová

Zájezd s turistikou 2017

přidáno: 21. 3. 2017 5:54, autor: Jitka Kavalová

nejen pro žáky naší školy, ale i pro veřejnost. Předběžně Vás informuji o termínu plánovaného zájezdu do Beskyd. Jedná se o sobotu 20. května 2017. Trasu jsem vybrala z Bumbálky přes oba prameny Bečvy do Velkých Karlovic. Další podrobnosti ohledně ceny za dopravu autobusem, odjezdu  a trase přidám později. Již teď se však zájemci mohou u mě předběžně hlásit.   Jitka Kavalová

Turistika pokračuje

přidáno: 11. 7. 2016 15:39, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 16. 8. 2016 13:41 ]

Letošní putování po rozhlednách je u konce, ale turistický kroužek pro děti naší školy a zájemce z řad rodičů a veřejnosti bude pokračovat ve své činnosti i v dalším školním roce. 

Putování po rozhlednách nahradíme objevováním pramenů, vodopádů a studánek. Voda je zázrak, životodárná síla, dovede zpívat, bublat, šumět, šustit,... 


Pozvání na jižní Moravu

přidáno: 14. 3. 2016 3:33, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 14. 3. 2016 3:35 ]

   ZŠ a TJ Bělotín zve všechny milovníky turistiky na celodenní zájezd.

KDY :  v sobotu 14. května 2016

KAM:   Kralice nad Oslavou – Památník Bible kralické – procházka z Kralic údolím Chvojnice na Senoradský mlýn a dále do Senorad (12km) - Mohelská step – Nová Ves – Restaurace U Slavíků - občerstvení, možnost večeře či pozdního oběda, výborně vaří : )  

JAK:  autobusem v 7.00 z autobusové točny Bělotín

A NÁVRAT: po absolvování tras pravděpodobně kolem 20. hodiny

CO S SEBOU:

Pevnou sportovní obuv i oblečení. Deštník nebo pláštěnku, dostatek pití a svačin, zápisník na kilometry a pisátko (členové turistického kroužku), peníze na útratu a vstupné do muzea (dospělí 70,- děti 50,-). Částku na autobus 360,-Kč  odevzdejte nejpozději do 1. května J. Kavalové. Vzhledem k tomu, že je objednán autobus, závazné přihlášky jsou nutné do 15. dubna, aby bylo jasné podle počtu účastníků, zda se zájezd uskuteční.

Sraz 7.00 na točně v Bělotíně. Srdečně zve Jitka Kavalová.

Turistické výlety připravujeme pravidelně 1krát měsíčně, informace o činnosti i připravovaných akcích turistického kroužku naleznete na stránkách školy www.zsbelotin.cz na úvodní straně pod názvem Turistika

Podrobnosti k výletu Posázavským pacifikem

přidáno: 28. 8. 2014 1:41, autor: Jitka Kavalová

odjezd v 5,32 hod. z hl.nádraží ČD Hranice, jízdné So - ne pro 5 os.za 650,-Kč, tj. 130,- na osobu, je nutné se přihlásit včas do 20.9., aby se vytvořily pětičlenné skupiny

trasa: Hranice - Kolín - Ledečko zast.

pěší túra: Ledečko zast.- Poříčko - Český Šternberk, podél Sázavy 8 km

Prohlídka hradu Český Šternberk (vstupné 1. okruh 100,-/70,-, 2. okruh 140,-/100,- Kč)

zpět: Český Šternberk- Čerčany - Praha hl.- Hranice (návrat do Hranic po 21. hod.) 

Připravujeme zájezd do Polska

přidáno: 2. 3. 2014 8:28, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 20. 5. 2014 0:13 ]

... s návštěvou koncentračního tábora v Osvětimi a turistikou v polských Beskydech - výstup na Velkou Čantorii,  a to 24. května 2014. Odjezd v 6.00 z autobusové točny v Bělotíně. 

Na výměnu doporučuji 18 zlotých na lanovku a nějaké drobné na kávu či pití, na Velké Čantoryji je česká chata s občerstvením. 

Pojištění za všechny vyřizuji. V ceně zájezdu je vstup do Osvětimi, na rozhlednu, doprava a pojištění.

Novoroční výstup 2014

přidáno: 6. 1. 2014 8:30, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 31. 1. 2014 3:37 ]

Velký Javorník na Tři krále 2014

20 turistů pokořilo 980 m vysoký Velký Javorník, nahoře se nám rozevřel pohled na Frenštát, Lysou horu i Radhošť a Trůbu. Cestou jsme dokonce potkali  3 krále z východu! Uchvátila nás nová rozhledna, co nás moc neuchvátilo, bylo množství lidí na vrcholu. I tak jsme si výlet užili. 

Zdobení vánočního stromku

přidáno: 26. 12. 2013 9:25, autor: Jitka Kavalová

Moc nás vpravdě nebylo, ale kdo byl, neprohloupil, nechybělo opékání buřtů ani zdobení stromku. Ani mlhavé počasí nás neodradilo od "výstupu" na nejvyšší místo bělotínského katastru kopec Stráž vysoký 339,2 metrů. Výška kopce napoví, že  jsme se při výstupu ani nezapotili.

Okouzlila nás švestková alej, vedoucí od lučických sadů na Vrážné, podél níž jsme šli. A členové turistického kroužku - školáci zalezlí za pecí nebo spíš u počítačů - styďte se! Nejmladšímu účastníkovi Vašíkovi Dudovi ještě nejsou 3 roky a výlet bez problémů absolvoval. Čest členům kroužku zachránil svou účastí alespoň Tomáš Kopecký a Martin Hančík. Dospěláků bylo osm. I tak jsme si výlet užili.

Za krásami Vysočiny

přidáno: 15. 10. 2013 4:59, autor: Jitka Kavalová   [ Aktualizováno 15. 10. 2013 12:48 uživatelem David Hawiger ]

12. října jsme se vypravili na Vysočinu. Navštívili jsme skanzen lidových staveb Veselý Kopec s 30 lidovými stavbami z různých míst republiky, kromě jedné chalupy byla všechna roubená stavení trám po trámu vystavěna znovu. Vrátili jsme se tak o sto let zpět a podívali se, jak se dříve žilo ve mlýně, na špejcharu, na pile i v chudobných staveních bezzemků. V ivteriérech jsou totiž umístěny předměty z domácností dané oblasti.
Poté nás čekala asi 12kilometrová trasa  z Křižánek na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů 836 m vysoký Devět skal. Odkud jsme měli pěkný výhled. Minuli jsme skalní útvary Lisovské a Malínské skály, na cvičných stěnách Drátenické skály jsme viděli trénovat horolezce. Trasa vedla nenáročným terénem krásně podzimně zbarveným lesem. Přesvědčili jsme se, že Vysočina je opravdu nádherný kraj, který učaroval nejednomu malíři či hudebnímu skladateli. 
Na fotografie z popisovaných míst nahlédněte do přidaného souboru. Můžete jen litovat, že jste se s námi na Vysočinu nevypravili.

Pár postřehů z nočního výletu na Helfštýn

přidáno: 1. 10. 2013 5:56, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 1. 10. 2013 6:50 ]

35 účastníků, z toho 16 dětí
Úžasně vtipný průvodce, 
Doprovodný program: souboje středověkých rytířů, vystoupení ohňové skupiny BOCA FUEGO, 
Měli jsme možnost kouknout do speciálních přístrojů Meopty na noční vidění - zajímavé
V soutěžích vyhrálo družstvo ve složení Vykovi, pan starosta, Martin a Radim Vodičkovi a holky Hradilovy, poznali totiž místo pěti 8 listů stromů, první vyluštili zprávu v morseovce a z daných slov složili ne jednu, ale 2 básničky! Taky za to dostali čokolády. Pan starosta ji dal nejmladšímu pětiletému Ráďovi, zasloužil si ji, přestože se kousek nesl na zádech paní vychovatelky.
Nejstaršími účastníky byli senioři Makovičkovi. A že jim to šlapalo!
A ještě text vítězné básně:
V lese stojí hrad
rytíř na koni travou se prohání
je to pohádka snad?
Kovář ve tmě s Bílou paní vuřty ve stanu shání.

1-9 of 9