Škola informuje


Včelín u Lučic

přidáno: 10. 7. 2017 4:15, autor: Jitka Kavalová

Poslední pondělí školního roku už se samozřejmě neučilo, žáci odevzdávali učebnice,  mohli si koupit sady sešitů na příští školní rok, pak probíhalo jazykové dopoledne 1. stupně a devítka vyrazila do terénu, malovali obrázky na včelín pana Eduarda Kozáka v Lučicích. Můžete se podívat, jak se jim to povedlo a co nám tady po nich zůstane. 
(Nenechte se mýlit, devítka nebyla jen dívčí třída, kluci se jen nechtěli vyfotit.) 
Včely je nepopíchaly a odměnou jim byla ovocná svačinka z lučického sadu.

Výlet za odměnu

přidáno: 4. 7. 2017 23:46, autor: Jitka Kavalová   [ Aktualizováno 17. 7. 2017 7:07 uživatelem David Hawiger ]

Letošní výlet za odměnu pro žáky reprezentující školu na veřejnosti nebo v různých vědomostních soutěžích směřoval na jižní Moravu. Každý rok se snažím navštívit s dětmi jiné, zajímavé místo. Proto jsme se vydali do Starého Města u Uherského Hradiště, kde nedávno vznikla KOVOZOO. Unikátní záležitost! Vláčkem jsme se provezli místy, kde se likvidují televizory, počítače, ledničky, pračky, ... A pak už si každý sám prohlížel množství zvířat vyrobených ze zbytků železa, plechů, řetězů, šroubů, ... Obdivovali jsme kovového vola, opici, želvy, levharta, žirafí i sloní rodinu, kočky, hlemýždě, prostě nač si vzpomenete. Bonbónkem byla nově instalovaná zvonkohra, kterou si každý návštěvník KOVOZOA může vyzkoušet, samozřejmě i my jsme tuto možnost využili. 
Přesunuli jsme se do Modré a díky expozici Živá voda se seznámili se sladkovodními rybami a živočichy. Expozice byla zajímavá, ale nejvíc jsme si užili brouzdaliště, kde jsme se v teplém letním dni báječně osvěžili. Výlet neměl chybu a parádně jsme si jej užili.

Zdolání Lysé hory

přidáno: 4. 7. 2017 14:58, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 4. 7. 2017 23:50 ]

Všechny třídy již měly výlet za sebou, jen šestka se vydala na svůj výlet až 28. června. Přes počáteční protesty se nakonec většina dětí  smířila se skutečností, že zdolá nejvyšší vrchol Beskyd Lysou horu a to se svým třídním učitelem Marcelem Hrubým a velkou milovnicí turistiky Jitkou Kavalovou. I když děti musely brzy vstávat, užily si jízdu vlakem se třemi přestupy. Z Ostravice pak už po svých zdolávaly žlutě značenou cestu na vrchol. Místy bylo stoupání dost prudké, ale mladí turisté ani moc neprotestovali a odhodlaně šlapali tu lesem tu kamenným chodníkem a žasli nad krásou přírody. Na vrcholu nás čekaly krásné výhledy až na hřebeny slovenských hor, vodní nádrže Šance i Baška, nádherně zelené hřebeny Beskyd, nezbytná vrcholová fotografie a zasloužená svačina. Zpět byla cesta rychlejší - prudký sešup po červené značce do Ostravice. Tempo ke konci tůry bylo závratné, přesto nám vlak se spojem do Bělotína ujel před nosem. Tak jsme se občerstvili a počkali na další. A hodní rodiče si pro nás přijeli do Hranic. Výlet byl skvělý, vždyť jsme zdolali velké převýšení a stanuli na vrcholu ve výšce 1 323 m. Dalo nám to zabrat, druhý den nebyly unaveny jen děti, ale paní učitelka zaspala a pan učitel nejel do školy na kole, ale autobusem 
: )

Slavnostní vyřazení absolventů

přidáno: 4. 7. 2017 14:22, autor: Jitka Kavalová

je každý rok významnou událostí našeho školního života. Deváťákům se podařila prezentace závěrečných prací na nejrůznější témata. Předvedli je před svými učiteli, rodiči i kamarády v sále naší školy, poprvé s mikrofónem. Samozřejmě, že byli nervózní, ale protože byli připraveni, zvládli vše na jedničku. Odnesli si nejen zkušenost z prvního veřejného vystoupení, ale také pamětní list a dar od obce ve formě sportovního batohu. 

Další již tradiční akcí, kterou deváťáci každoročně připraví, je rozloučení s vyučujícími. Program, který předvedli byl nápaditý a zábavný, připravili občerstvení a každému učiteli také předali dárek i s poděkováním na míru. Nezbývá než popřát všem dobrý start na studiu na vyšších stupních škol.

Huráááá prázdniny jsou tu

přidáno: 1. 7. 2017 23:03, autor: Jitka Kavalová

Jak ten čas letí.. Máme za sebou konec školního roku a s ním je spojena samozřejmě spousta akcí. (O těch se dočtete v dalších příspěvcích.) Samotné ukončení letošního školního roku bylo výjimečné. V kronikách v archivu se podařilo panu starostovi vypátrat, jaký kroj se používal na Bělotínsku, nechal jej ušít v dílně v Blatničce a představili jsme je veřejnosti při slavnostním předávání knižních odměn, tentokrát blahopřál odměněným krojovaný pár Regina Orságová a Petr Sekula. Moc jim to slušelo! 
A protože prázdniny jsou již v plném proudu, přeji Vám všem, abyste si je užili podle svých představ, abyste poznali  nejen nové kraje, ale také nové přátele. Hezké léto! 

Výlet do Fryštáku

přidáno: 29. 6. 2017 23:18, autor: Tomáš Zgažar   [ aktualizováno 30. 6. 2017 1:04 ]


Stejně jako každý rok, tak i letos se naše osmá třída zúčastnila třídenního výletu ve Fryštáku u Zlína,

kde se nachází Dům Ignáce Stuchlého (DIS) , ve kterém se pořádají tzv. Orientační dny. Tento program

je zaměřen na sebepoznání a především na stmelení třídních kolektivů. Vybrali jsme si téma Moje třída,

moje parta.

Do Fryštáku jsme vyrazili počátkem června, a i když bylo Medarda, ani kapka nespadla, takže většina

zajímavých činností a aktivit probíhalo venku a v okolí za krásného slunečného počasí. Vše zajímavé a

netradiční začalo hned po příjezdu do Fryštáku, kde na nás již čekali tři instruktoři v převlecích a z

úsměvem na tváři se s námi vítali. Pod jejich vedením probíhaly všechny zajímavé a netradiční hry,

soutěže a sportovní disciplíny. Vše bylo orientováno na spolupráci v týmu . Instruktoři nám připravili

mnoho zábavných činností, které byly občas vážně těžké a mnozí z nás si sáhli na dno svých

psychických a fyzických sil. První den probíhalo netradiční seznamování, hodinové rande, hra na

medvěda a soutěž v týmech zvaná mnohonožky. Večer nás zaujala hra Sázky, která byla ukončena

dražbou. Druhý den nás nejvíce pobavil a překvapil tzv. Vavrdův cyklistický závod na kolech, která

neměla řetězy ani brzdy. Úkolem bylo dovézt jednoho závodníka z pětičlenného týmu do cíle. Terén byl

náročný, vedl lesem, z kopce do kopce, potokem a končil v rybníce , kde jsme se všichni nakonec

vykoupali i v oblečení. A protože bylo parno, vůbec nám to nevadilo. Každý večer jsme končili rituálem

při svíčkách, kde každý řekl, co se mu na dni líbilo, nelíbilo, co ho potěšilo, kdo ho svým chováním a

jednáním překvapil. Třetí den byl zakončen hrou na žraloka, znakovým během DISem a závěrečným

hodnocením a zhlédnutím fotografií pořízených během kurzu.

A co dodat na závěr? Program výletu byl nabitý a pestrý, všechny nás bavil a doufáme, že ještě někdy

něco podobného zažijeme, třeba i na střední škole.

Žákyně: Nela Čechová, Natálie Zoulová, Adéla Jedlovcová ve spolupráci s tř.uč. G.Fibichovou


Fryšták 2017.wmv


Náš školní výlet do Prahy

přidáno: 11. 6. 2017 14:08, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 11. 6. 2017 14:08 ]


    Každým rokem deváťáci naší školy navštěvují hlavní město Prahu. Tento rok jsme to byli my! Všichni jsme se moc těšili a již předem promýšleli program.

     V den odjezdu jsme měli sraz v 7 hodin na hlavním nádraží v Hranicích. Sešli jsme se všichni a mohli úspěšně zahájit naši dlouhou cestu. Přepravovali jsme se vlakem společnosti RJ a jeli jsme přibližně tři hodiny. Ve vlaku byla sranda, poslouchali jsme písničky, fotili, vykládali jsme si a kochali se míjející krajinou. V Praze jsme se ubytovali v Hobby-centru Amfora blízko stanice metra Pankrác. Chvilku jsme si odpočinuli, vzali nejdůležitější věci a vyrazili na Vyšehrad. V blízkosti Slavína, hřbitova slavných českých osobností, nám spolužák přednesl krátký referát o tomto legendárním místě. Prošli jsme zde každý kout, takže z Vyšehradu jsme se už jen „plazili“  na Staroměstské náměstí, kde jsme zhlédli orloj, smlsli si na dobrotách v Muzeum čokolády a užili si pózování s celebritami v Muzeu voskových figurín. V podvečer jsme na ubytovně shromáždili síly na večerní program. Křižíkova fontána s hudbou z filmu Mamma Mia! se nám moc líbila.

     Ve čtvrtek jsme museli vstávat dříve, abychom den řádně využili. Vydali jsme se na Pražský hrad, ale obří frontu u bezpečnostní kontroly jsme vzdali. Trošku se nám tím program pozměnil, ale odradit jsme se nenechali a pokračovali v průzkumu Prahy. Navštívili jsme Valdštejnskou zahradu, viděli Senát, prošli se po Kampě kolem Čertovky a míjeli zábradlí zamilovaných snad s tisíci visacích zámků. Chvíli jsme postáli u zdi Johna Lennona a vyfotili se u sochy „čurajících nestydů“ u Kafkova muzea. Přes Karlův most jsme došli až k Národnímu divadlu a z Rašínova nábřeží jsme se plavili po Vltavě parníkem k Trojskému zámku. Vypadalo to, že už večer neuděláme ani krok, ale na běhání po nákupním centru Arkády nám ještě síly zbyly. Ba dokonce jsme ještě šli hrát „vybišu“ a házeli jsme po sobě vodními bombami. Seznámili jsme se také s nově ubytovanými žáky z Olomoucka. Byli strašně super!  Totálně unavení jsme usnuli jak zabití.

     V pátek ráno nás paní učitelka vzbudila a museli jsme balit. Náš výlet se blížil ke konci, ale ještě nás čekal překvapivý zážitek. Neviditelná výstava! Ta nás velmi zaujala. Sice jsme viděli jen tmu, ale o tom to bylo. Vyzkoušet si svět slepých. Doporučujeme! Po tomto zážitku, v radosti, že máme zdravé oči, jsme společně došli na Václavské náměstí a na slíbené nákupy. To byla tečka za naším výletem. Byl úžasný a stál opravdu za to!

                        Karolína Máchová, Nela Šrámková, žákyně IX. třídy ZŠ Bělotín ve spolupráci s p.uč.třídní.

Kam pojedou děti na výlet za odměnu?

přidáno: 31. 5. 2017 1:09, autor: Jitka Kavalová

KOVOZOO Staré Město je jediná kovová zoo v Evropě.

KOVOZOO Staré Město vznikla 21.4.2012. Nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu. Svojí propracovaností a dokonalostí překvapují mnoho našich návštěvníků. V současné době KOVOZOO obývá více než 250 zvířat a stále se rozrůstá.

Cílem KOVOZOO je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. Snažíme se, abychom spojili ponaučení se zábavou a zážitky malých i velkých. Založení KOVOZOO je v souladu s dlouhodobou vizí společnosti REC Group: „Být majákem ve světě recyklace a ekologické osvěty.“

Tak co říkáte, máte se nač těšit! 28. června vás čeká výlet za odměnu, tedy ne všechny, jen ty, kteří se rozvíjí nejen ve výuce nebo reprezentují školu na veřejnosti. Zač jim samozřejmě patří i poděkování.

Milovníci turistiky

přidáno: 29. 5. 2017 0:12, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 4. 7. 2017 14:04 ]

děkuji vám všem za přízeň a oznamuji, že v letošním školním roce již turistiku neuskutečním. Do míst, do nichž jsem vás chtěla 1. července vzít, je obtížné vlakové spojení a navíc jsou už prázdniny!!! Ale nezoufejte!  Na výlet se vypravíme opět autobusem. A to do Jeseníků 28. září 2017. Čeká nás naučná stezka v okolí Branné a lesní bar!!! Přihlášky přijímám průběžně nejpozději však do 15. září. Podrobnosti ještě zveřejním. Tak krásné prázdniny : )
Hezké výpravy do přírody a v září zase na viděnou Jitka Kavalová

Výlet do Beskyd

přidáno: 28. 5. 2017 23:54, autor: Jitka Kavalová


 V sobotu 20. května se bělotínští turisté - školáci i dospěláci - doplněni turisty z Hranic a ze Stříteže vypravili na zájezd do Beskyd. Autobus za nás překonal slušnou nadmořskou výšku, dovezl nás totiž na Bumbálku. Odtud si turisté mohli zvolit trasu podle svých sil, zdatnosti, výdrže či věku. Všechny trasy měly společnou část – pramen Vsetínské Bečvy, rozhlednu na Čartáku, chatu Súkenickou a Třeštík. Odtud nejkratší trasa vedla na Horní Bečvu k přehradě – tu si nezvolil nikdo, přestože nejmladší účastnice zájezdu Olivia měla 5 let a nejstarší 76!  Dá se tedy říci, že jsme skupina zdatná. Polovina turistů se vydala po zvlněném hřebeni na Soláň, většina druhé skupiny obešla kopec Vysoká, čímž si trasu trošku prodloužila, zato nemusela zdolávat převýšení. Přes rozhlednu Miloňová pokračovala do Velkých Karlovic do penzionu Pod Pralesem, který nabízí 5 druhů vlastního nefiltrovaného a nepasterizovaného piva. Odměna (samozřejmě jen pro dospěláky) byla zasloužená. Pokud jste penzion ještě nenavštívili, neváhejte, dobře vaří a z nápaditých názvů piv si jistě vyberete - Šibal, Mazel, Skřítek, Diblík, Tátoš, Pšeňula, Drdlík a Pralesník. Nechtěla bych vidět toho, kdo by zvládl ochutnat všechny – Já ochutnala dvě a po 16 kilometrové túře mi pěkně ztěžkly nohy. I když sluníčko se vyklubalo mezi mraky jen v krátkých intervalech, všichni si výlet pochvalovali, neboť malebná příroda Valašska okouzlí každého, kdo ji navštíví. Podle přiložených fotografií mi jistě dáte za pravdu. 

1-10 of 198