Škola informuje


Náš školní výlet do Prahy

přidáno: 11. 6. 2017 14:08, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 11. 6. 2017 14:08 ]


    Každým rokem deváťáci naší školy navštěvují hlavní město Prahu. Tento rok jsme to byli my! Všichni jsme se moc těšili a již předem promýšleli program.

     V den odjezdu jsme měli sraz v 7 hodin na hlavním nádraží v Hranicích. Sešli jsme se všichni a mohli úspěšně zahájit naši dlouhou cestu. Přepravovali jsme se vlakem společnosti RJ a jeli jsme přibližně tři hodiny. Ve vlaku byla sranda, poslouchali jsme písničky, fotili, vykládali jsme si a kochali se míjející krajinou. V Praze jsme se ubytovali v Hobby-centru Amfora blízko stanice metra Pankrác. Chvilku jsme si odpočinuli, vzali nejdůležitější věci a vyrazili na Vyšehrad. V blízkosti Slavína, hřbitova slavných českých osobností, nám spolužák přednesl krátký referát o tomto legendárním místě. Prošli jsme zde každý kout, takže z Vyšehradu jsme se už jen „plazili“  na Staroměstské náměstí, kde jsme zhlédli orloj, smlsli si na dobrotách v Muzeum čokolády a užili si pózování s celebritami v Muzeu voskových figurín. V podvečer jsme na ubytovně shromáždili síly na večerní program. Křižíkova fontána s hudbou z filmu Mamma Mia! se nám moc líbila.

     Ve čtvrtek jsme museli vstávat dříve, abychom den řádně využili. Vydali jsme se na Pražský hrad, ale obří frontu u bezpečnostní kontroly jsme vzdali. Trošku se nám tím program pozměnil, ale odradit jsme se nenechali a pokračovali v průzkumu Prahy. Navštívili jsme Valdštejnskou zahradu, viděli Senát, prošli se po Kampě kolem Čertovky a míjeli zábradlí zamilovaných snad s tisíci visacích zámků. Chvíli jsme postáli u zdi Johna Lennona a vyfotili se u sochy „čurajících nestydů“ u Kafkova muzea. Přes Karlův most jsme došli až k Národnímu divadlu a z Rašínova nábřeží jsme se plavili po Vltavě parníkem k Trojskému zámku. Vypadalo to, že už večer neuděláme ani krok, ale na běhání po nákupním centru Arkády nám ještě síly zbyly. Ba dokonce jsme ještě šli hrát „vybišu“ a házeli jsme po sobě vodními bombami. Seznámili jsme se také s nově ubytovanými žáky z Olomoucka. Byli strašně super!  Totálně unavení jsme usnuli jak zabití.

     V pátek ráno nás paní učitelka vzbudila a museli jsme balit. Náš výlet se blížil ke konci, ale ještě nás čekal překvapivý zážitek. Neviditelná výstava! Ta nás velmi zaujala. Sice jsme viděli jen tmu, ale o tom to bylo. Vyzkoušet si svět slepých. Doporučujeme! Po tomto zážitku, v radosti, že máme zdravé oči, jsme společně došli na Václavské náměstí a na slíbené nákupy. To byla tečka za naším výletem. Byl úžasný a stál opravdu za to!

                        Karolína Máchová, Nela Šrámková, žákyně IX. třídy ZŠ Bělotín ve spolupráci s p.uč.třídní.

Kam pojedou děti na výlet za odměnu?

přidáno: 31. 5. 2017 1:09, autor: Jitka Kavalová

KOVOZOO Staré Město je jediná kovová zoo v Evropě.

KOVOZOO Staré Město vznikla 21.4.2012. Nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu. Svojí propracovaností a dokonalostí překvapují mnoho našich návštěvníků. V současné době KOVOZOO obývá více než 250 zvířat a stále se rozrůstá.

Cílem KOVOZOO je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného odpadu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné. Snažíme se, abychom spojili ponaučení se zábavou a zážitky malých i velkých. Založení KOVOZOO je v souladu s dlouhodobou vizí společnosti REC Group: „Být majákem ve světě recyklace a ekologické osvěty.“

Tak co říkáte, máte se nač těšit! 28. června vás čeká výlet za odměnu, tedy ne všechny, jen ty, kteří se rozvíjí nejen ve výuce nebo reprezentují školu na veřejnosti. Zač jim samozřejmě patří i poděkování.

Milovníci turistiky

přidáno: 29. 5. 2017 0:12, autor: Jitka Kavalová

děkuji vám všem za přízeň a oznamuji, že v letošním školním roce již turistiku neuskutečním. Do míst, do nichž jsem vás chtěla 1. července vzít, je obtížné vlakové spojení a navíc jsou už prázdniny!!! Ale nezoufejte!  Na výlet se vypravíme opět autobusem. A to do Jeseníků buď 9. nebo 23. září 2017. Čeká nás naučná stezka a lesní bar!!! Přihlášky přijímám průběžně nejpozději však do 1. září. Podrobnosti ještě zveřejním. Tak krásné prázdniny : )
Hezké výpravy do přírody a v září zase na viděnou Jitka Kavalová

Výlet do Beskyd

přidáno: 28. 5. 2017 23:54, autor: Jitka Kavalová


 V sobotu 20. května se bělotínští turisté - školáci i dospěláci - doplněni turisty z Hranic a ze Stříteže vypravili na zájezd do Beskyd. Autobus za nás překonal slušnou nadmořskou výšku, dovezl nás totiž na Bumbálku. Odtud si turisté mohli zvolit trasu podle svých sil, zdatnosti, výdrže či věku. Všechny trasy měly společnou část – pramen Vsetínské Bečvy, rozhlednu na Čartáku, chatu Súkenickou a Třeštík. Odtud nejkratší trasa vedla na Horní Bečvu k přehradě – tu si nezvolil nikdo, přestože nejmladší účastnice zájezdu Olivia měla 5 let a nejstarší 76!  Dá se tedy říci, že jsme skupina zdatná. Polovina turistů se vydala po zvlněném hřebeni na Soláň, většina druhé skupiny obešla kopec Vysoká, čímž si trasu trošku prodloužila, zato nemusela zdolávat převýšení. Přes rozhlednu Miloňová pokračovala do Velkých Karlovic do penzionu Pod Pralesem, který nabízí 5 druhů vlastního nefiltrovaného a nepasterizovaného piva. Odměna (samozřejmě jen pro dospěláky) byla zasloužená. Pokud jste penzion ještě nenavštívili, neváhejte, dobře vaří a z nápaditých názvů piv si jistě vyberete - Šibal, Mazel, Skřítek, Diblík, Tátoš, Pšeňula, Drdlík a Pralesník. Nechtěla bych vidět toho, kdo by zvládl ochutnat všechny – Já ochutnala dvě a po 16 kilometrové túře mi pěkně ztěžkly nohy. I když sluníčko se vyklubalo mezi mraky jen v krátkých intervalech, všichni si výlet pochvalovali, neboť malebná příroda Valašska okouzlí každého, kdo ji navštíví. Podle přiložených fotografií mi jistě dáte za pravdu. 

Kraslicovník bělotínský

přidáno: 27. 4. 2017 3:22, autor: Jitka Kavalová

nazdobily holky z osmičky. Nela Čechová a Adéla Jedlovcová přišly o velikonočních prázdninách a všechny kraslice navázaly na strom, na většinu z nich taky navlékly stuhy. Patří jim za to poděkování. 

Kraslic se nám v letošním roce sešlo méně, díky čtvrťákům, kteří vyrobili kraslice ve výtvarné výchově se jejich počet vyšplhal nad 70.

Podíl na vyzdobení velikonočního stromu kromě všech čtvťáků měli druháci Dája Pazderová a Nela Janovská, třeťáci Valča Kubalčíková a Matěj Vašinka, čtvrťák Martin Hančík přinesl kraslic rovnou 6, z pětky Kája Šustalová a Markéta Hradilová, z šestky Natálie Motlochová a Nikola Petriková, ze sedmičky Anička Motlochová, díky deváťákům zdobí naši sakuru i keramická vajíčka. 

Oslava Dne vítězství ...

přidáno: 27. 4. 2017 3:17, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 27. 4. 2017 3:24 ]

Zveme Vás na  obecní oslavu Dne vítězství a  tradiční obecní výlet. Není třeba se rozepisovat, vše najdete v přiložené pozvánce. Na Vaši účast  se těší vedení základní školy.

Jak jsme uklízeli

přidáno: 27. 4. 2017 3:08, autor: Jitka Kavalová

Již podruhé se naše škola připojila spolu s myslivci a zahrádkáři k celostátní akci Ukliďme Česko. Přestože jsme o významu této akce informovali děti i rodiče a uklízelo se ve všech obcích, zúčastnilo se jí pouze 24 žáků, k mé radosti většinou i se svými rodiči. Tak nízký počet žáků byl však pro mne zklamáním, známka toho, že výchovné působení, které je také součástí naší práce, se míjí účinkem. Snad nás v příštím roce bude více.

Poděkování patří 
prvňáčkům Vojtovi Haisovi, Luboši Vaculovi, 
druhákům Ríšovi Kováčíkovi, Vojtovi Koubkovi a děvčatům Navrátilovým, 
třeťákům Adamovi Blinkovi, Davidu Dudovi, Tereze Kantorové, Valérii Kubalčíkové, Filipovi Navrátilovi, Petrovi Máchovi, Matějovi Rušarovi a Viktorii Vítkové, 
Martinovi Hančíkovi ze čtvrté třídy, 
Jakubovi Zůbkovi z páté třídy
Míši Kubové a Tadeáši Tenglerovi ze šesté třídy, 
Nele Gawlowské ze sedmé třídy,
Petře Kubové a Petrovi Koubkovi z osmé třídy 
Radkovi Šortnerovi a Ondřeji Zůbkovi z deváté třídy. 

Barevné dny

přidáno: 27. 4. 2017 2:15, autor: Jitka Kavalová   [ Aktualizováno 27. 4. 2017 12:11 uživatelem David Hawiger ]

Prohlédněte si všechny fotky v klidu.
Výsledky soutěže o nejbarevnější třídu jsou tu, deváťáci si ve cvičení z matematiky procvičili procenta. Absolutním vítězem je sedmá třída, všichni žáci přišli po všechny tři dny v patřičných kostýmech, tedy v pondělí v zeleném, v úterý ve žlutém a ve středu vskutku v originálních crazy kostýmech. Prokázali tedy smysl pro recesi, zároveň smysl pro kolektiv.  Odměnou jim bylo sladké pokušení - řez Eskymo, na kterém si pochutnali i s paní učitelkou. Ve svých šatnících našli žluté oblečení také všichni z pětky, crazy den si užili všichni žáci z 2, 5 a 7! K dětem se přidala také většina učitelů, jak je vidět, smysl pro humor je ještě nepřešel : )
Druzí byli páťáci s 98%
třetí druháci s 92%
čtvrtí třeťáci s 82%
pátí šesťáci s 76%
šestí prvňáci s 68%
nejméně se do barevných dnů zapojili žáci 8., 4. a 9. třídy, příští rok si třeba zablbnou, uvidíme.

Ukliďme svět, ukliďme Česko

přidáno: 26. 3. 2017 23:36, autor: Jitka Kavalová   [ Aktualizováno 27. 4. 2017 13:02 uživatelem David Hawiger ]

Stejně jako předloni i letos se naše škola zapojí do celosvětové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Tato akce se zrodila v roce 2008 v Estonsku. Naše země se k ní poprvé připojila zkušebně v roce 2014. V roce 2015 se uskutečnilo 1 673 úklidů s účastí 52 329 osob. V loňském roce se uklízelo na 2 066 místech a zapojilo se 86 210 osob, z toho 54 546 dětí, což je potěšitelné. Na každého loňského účastníka vychází 19 kg posbíraných odpadů, což dohromady v celém Česku znamená 
1 634 tun odpadů! 
Tato akce by nemusela být organizována, kdyby všichni lidé dávali odpadky tam, kam patří a nevyhazovali je tam, kam se jim zlíbí. Pak by neexistovaly tzv. černé skládky. Jenže tento ideální stav bohužel ještě nenastal. Ne všichni mají osvojeno jedno ze základních lidských pravidel, že pořádek je normální. Je zapotřebí se tomuto naučit. A kdy jindy než v dětství. Připojte se tedy k této celosvětové akci s námi. A to 8. dubna 2017 v 8:30. A vezměte s sebou i rodiče. V Bělotíně je sraz před OÚ na parkovišti. Vezměte si pevnou obuv, rukavice a teplý čaj do termosky. Uklízet můžete také v okolních obcích, čas srazu je stejný a místa srazu? V Kunčicích u hasičské zbrojnice, v Nejdku u školy a v Lučicích u obecné školy. 
Akci pořádají myslivci, zahrádkáři a rybáři Lučice a obec, Pro účastníky je připraveno malé občerstvení.

Pozvání na ples a karneval

přidáno: 3. 1. 2017 6:27, autor: Jitka Kavalová

Sdružení přátel ZŠ Bělotín Vás, dospělé, zve na školní ples do sálu KD. Od 20.00 hodin 20. ledna si můžete zatančit při hudbě Rose band, občerstvit se, potěšit kulturním vystoupením a také, budete-li mít štěstí, odnést si z tomboly některou z cen. 
V neděli 22. ledna pak pokračuje veselí pro děti - Maškarní karneval s programem v pirátském duchu, tak pokud chcete, můžete svým kostýmem podpořit piráty, kteří se postarají o zábavu. I pro děti je připravena bohatá tombola a občerstvení. Tak si tyto dvě kulturní akce nenechte ujít. 
Budeme rádi, když se akce zúčastníte, nebo nabídnete svou pomoc s organizací plesu Táni Novosadové, nebo přispějete darem byť jen zakoupením vstupenky, i když se plesu nezúčastníte. Výtěžek plesu totiž využívají děti.
Místenky si můžete zamluvit v kanceláři školy u Táni Novosadové, tel.605 367 425 nebo u Jitky Kavalové, tel. 723 909 792

1-10 of 192