Škola informuje


Pozvání na prosincovou procházku

přidáno: , autor: Jitka Kavalová

V sobotu 16. prosince pořádám 2. ročník pochodu za jmelím. Trasa povede na Lučice kolem křížku, dále švestkovou alejí na nejvyšší bod bělotínského katastru Stráž a na Lagunu, kde si opečeme, co si kdo doneseme : ) Nezapomeňte teplé nápoje. Z laguny pak můžete s větvičkou jmelí pro štěstí jít přímo domů, nebo to vzít oklikou přes Nejdek kolem poldrů do Bělotína. Sraz v 9 hodin před školou.  Jitka Kavalová

Smím prosit?

přidáno: 12. 12. 2017 13:39, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 12. 12. 2017 13:45 ]

Pravidelně jednou za dva roky pořádá ZŠ v Bělotíně pro žáky 8. a 9. třídy hodiny taneční a společenské výchovy. I v letošním roce jsme oslovili manžele Tumpachovy, aby se ujali našich žáků a uvedli je do světa tance.

Je až s podivem, že kluci a holky zvládli během pěti lekcí základy polky, mazurky, valčíku, waltze, čači, rock and rollu, jivu a dalších. Vše vyvrcholilo 1. prosince večer v nově opraveném kulturním sále v Bělotíně. Tanečníci zahájili závěrečnou kolonu společným tancem Virginia a během večera došlo i na dvě soutěže. Tu první uvedl stužkový tanec, během něhož získávaly páry co nejvíce stužek od přítomných diváků. V této soutěži zvítězil pár Radmila Rácová a Filip Muras, na druhém místě skončili Anna Motlochová a Filip Kozák a na třetím místě Gabriela Vaculová a Filip Švarc. Každý z nich získal velmi netradiční dárek – originální střevíček a polobotku, které vytvořila z keramiky paní učitelka Vyhnánková. K další soutěži s názvem Dance Star Bělotín již bylo potřeba mít mobil, neboť z vybraných šesti párů mohli diváci hlasovat pro ten nejlepší. A tím se stal pár Kristýna Vašíčková a Petr Sekula. Druzí se umístili Julie Andrysová a Jan Ozogán a třetí místo obsadil pár Klára Levová a Petr Koubek.

Poděkování za vedení kurzu a organizaci závěrečného večera patří panu Vlastimilu Tumpachovi, jeho manželce Zdeně i dceři Ivě. Dík patří i skupině SUNSET, která nás celým večerem hudebně doprovázela a také díky ní jsme si závěrečný taneční večer všichni užili.

 

                                                        Petra Jeřábková

 

Foto Karel Hodis

 

Dějepis trochu jinak

přidáno: 11. 12. 2017 14:43, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 11. 12. 2017 14:45 ]

V průběhu října a listopadu se zapojila naše škola do ověřovacího projektu „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“. Jde o pokusné ověřování netradičních forem výuky dějepisu. Žáci všech tříd navštívili nejrůznější muzea, historická místa a formou výukových programů získávali nové vědomosti v oblasti historie.
         Nejobsáhlejší byl dvoudenní výlet, jež absolvovali žáci 4. a 6. třídy. První zastávkou na jejich cestě, která směřovala až do jižních Čech, byla zřícenina gotického hradu Kozí Hrádek. Podívali se na místa, kde pobýval a kázal mistr Jan Hus. Obě třídy pak v Táboře absolvovaly prohlídku chodeb středověkého podzemí a v Husitském muzeu expozici věnovanou husitství. Děti si mohly vyzkoušet, jak jim padne kroužková košile či jak se drží železnými hroty obitý cep.
Druhý den probíhal v Praze. Za krásného slunečného počasí prošli nejznámější místa hlavního města, dali si rychlý oběd na Václavském náměstí a spěchali do Národního muzea. Tady každou třídu čekaly dvě prohlídky – program uzpůsobený věku dětí Archa Noemova (s průvodcem) a výstava Světlo a život.
Žáci 1. tříd, 2. a 3. třídy navštívili expozice Slezského zemského muzea v Opavě zaměřené na přírodu Slezska.
V listopadu žáci 4. až 7. třídy navštívili Zemské muzeum V Brně. V expozici řemesel v Technickém muzeu se žáci seznámili se středověkými řemeslnými dílnami, získali představu, jak vypadal koloniál, cukrárna, pekařství, s jakými nástroji pracoval středověký zubař. Druhá expozice byla věnována světu nevidomých.  V brněnském Antroposu se žáci interaktivní formou seznámili s životem pravěkých lidí. Exkurzi jsme doplnili návštěvou staré radnice a historického centra města.
Žáci nejstarších ročníků nakonec také v listopadu rozšířili svůj obzor o období války - v Hrabyni absolvovali muzejní program na téma holokaust, navštívili památník 2. světové války a s průvodcem opevnění Darkovičky. 
Díky využití prostředků „Vzdělávacích programů paměťových institucí do škol“ jsou naši žáci obohaceni nejen zážitky, ale i řadou nových poznatků.          Petra Jeřábková, Jitka Kavalová

V úterý bylo ve škole živo

přidáno: 6. 12. 2017 8:18, autor: Jitka Kavalová

V úterý 5.12.2017 nepřišel do naší školy jen Mikuláš s čerty a andělem, ale konalo se také školní kolo recitační soutěže. Je opravdu potěšující, že se sešlo na 40 recitátorů, kterým přihlížela spousta dalších žáků.

         V tzv. nulté kategorii, kterou tvořili žáci prvních tříd, vyhodnotila porota jako nejlepší Adélu Hynčicovou a Jakuba Kantora.

         V první kategorii, kterou tvořili žáci 2. a 3. třídy, zvítězila Tereza Navrátilová, na druhém místě se umístila Karolína Kubešová a třetí skončila Barbora Czyžová.

         Ve druhé kategorii žáků 4. a 5. tříd zvítězil Filip Navrátil, druhé místo získal David Duda a třetí příčka patřila Nikol Vážanské.

         Ve třetí kategorii žáků 6. a 7. třídy porotu nejvíce zaujal výkon Nely Drozdové, dále Agáty Surovíkové a třetí místo získal Tomáš Czyž.

         V poslední kategorii nejstarších žáků se nejvíce líbil přednes Davida Sookyho, na druhém místě skončil Petr Koubek a třetí místo si odnesla Anna Motlochová.

         Všem žákům a jejich učitelům děkuji za přípravu a těším se na shledání s poezií zase za rok.

                                                                           Petra Jeřábková

Závěrečné taneční

přidáno: 29. 11. 2017 2:41, autor: Tomáš Zgažar


Pozvání na adventní dílnu

přidáno: 22. 11. 2017 12:26, autor: Jitka Kavalová

V pátek 24. listopadu od 15:00 pořádají vychovatelky školní družiny adventní dílnu. V příjemné atmosféře si jak děti, tak dospělí mohou vyrobit krásné vánoční dekorace a naladit se na blížící se Vánoce. Svou přítomností nás potěšíte a zároveň si můžete odnést vlastnoručně vyrobenou dekoraci, která ozdobí váš domov.

Pozvání na Valentův podzim

přidáno: 22. 11. 2017 12:11, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 22. 11. 2017 12:17 ]

Milí rodiče, vážená veřejnosti,
v sobotu 25. listopadu vystupují oba naše školní sbory pod vedením sbormistryně Adély Dudové na Valentově podzimu - setkání amatérských pěveckých sborů. Přivítám, když naše děti přijdete podpořit. Zahájení této již tradiční kulturní akce je ve 14:30 v rekonstruovaném sále kulturního domu.

Zrušení listopadové turistiky

přidáno: 6. 11. 2017 7:56, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 15. 11. 2017 6:38 ]

Ruším ze zdravotních důvodů listopadovou turistiku. Další akcí bude pochod za jmelím v okolí Bělotína. Termín již mám naplánován - uskuteční se v sobotu 16. prosince. Účastníci se provětrají, opečou si buřty a donesou si jmelí. 

Soutěž o nejlepší dlabanou dýni

přidáno: 6. 11. 2017 7:53, autor: Jitka Kavalová

   Každoročně na naší škole v Bělotíně pořádáme soutěž o nejlepší dlabanou dýni či halloweenský výrobek. Nejinak tomu bylo i letos. Do soutěže se zapojilo 21 nadšenců z prvního i druhého stupně. Všechny výrobky byly velmi zdařilé, vkusné a nápadité a hodnotící měli těžkou úlohu. Porotou byli jak žáci, tak i učitelé a správní zaměstnanci. Nakonec bylo vybráno a oceněno 6 nejlepších výrobků.

   Největší obdiv získala Velryba od Nely Gawlowské z osmé třídy. Na druhém místě se umístil Kevin a jeho parta od Terezy Elefantové ze čtvrté třídy. Třetí příčka patřila Matěji Vašinkovi, také ze čtvrté třídy, za jeho Dýňuláka (sněhuláka). Na čtvrtém místě skončila Veronika Petríková ze sedmé třídy se svým Todýskem, což byla opravdu precizně vydlabaná a vyřezaná dýně. A na pátém až šestém místě se umístily Eva Elefantová z první třídy s dvojvýrobkem Vzhůru na palubu a Kdo čeká v lese a Sofie Sedláková z druhé třídy s Dýňákem Oťákem.

   Všichni  ,,dlabači´´ byli oceněni, vítězové obdrželi originální vonné polštářky naplněné rozmarýnem a ostatní čajová zapichovátka do květináče. Poděkování patří všem zúčastněným i jejich pomocníkům za skvělé nápady a trpělivost. Dále také děkujeme žákům páté třídy a dětem ze školní družiny za krásnou podzimní výzdobu a dekoraci v přízemí naší školy. Těšíme se na další halloweenská setkání v bělotínské škole.  Gabriela Fibichová

Poprvé na závodech v jízdě na koloběžkách

přidáno: 23. 10. 2017 6:05, autor: Jitka Kavalová

Výsledky závodu štafet na koloběžkách v Lipníku:
Mladší družstvo ve složení Viola Mrázková, Edita Drozdová, Václav Šimek a Zdeněk Tvardek - 2. místo!!!
Starší kategorie: Daniela Ferdová, Sára Tvardková, Hynek Číhal, Matěj Novák - 3. místo
                           Markéta Hradilová, Nela Drozdová, Dan Ozogán, Tadeáš Červený - 4. místo

Těm, kteří se snažili, děkujeme a gratulujeme. Kdo tam byl, ví, o čem je řeč : )

1-10 of 215