Škola informuje


Kraslicovník Bělotínský

přidáno: 12. 3. 2018 9:31, autor: Jitka Kavalová

Blíží se Velikonoce, ráda bych, aby se před naší školou objevil znovu v celé své kráse KASLICOVNÍK BĚLOTÍNSKÝ. Své originální kraslice můžete nosit už od pondělí do školy do košíků, umístěných naproti mé kanceláře, tedy na vnitřní knihobudce. Tvořit je můžete i v hodinách výtvarky či ve školní družině. Nezapomeňte kraslici opatřit úzkou mašlí v délce cca 40 cm. V letošním roce nebudu vyhodnocovat, kdo donese víc kraslic. Prostě se uvidí, kdo se zapojí, kdo naše prostředí v období Velikonoc chce vylepšit. Už se moc těším, naší japonské třešni v minulých letech velikonoční kabátek velmi slušel.

Pro tvořivé lidičky

přidáno: 26. 1. 2018 2:59, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 30. 1. 2018 12:17 ]

V úterý o jarních prázdninách pořádáme od 8 do 11 hodin pod vedením paní Kroutilové dílničku - MALBA NA TEXTIL, a to nejen pro pedagogy, ale i pro šikovné děti a veřejnost.
Každý účastník si může nazdobit plátěnou tašku a triko, nebo jen tašku.
Délka dílny na výrobu tašky je 1 hodina a poplatek 120,- Kč (taška je v ceně)
Délka dílny na výrobu tašky i trika je cca 3 - 3,5 hodiny a poplatek 300,- (je nutné si donést vlastní bavlněné tričko, taška je také v ceně).
Zájemci, hlaste se u Jitky Kavalové, kapacita kurzu je omezena.

Budu objednávat bílá trika pro zájemce. Pokud máte zájem, nahlaste nejpozději v úterý 6. února, cena je do 100, Kč.

Turistický zájezd na Šumavu

přidáno: 25. 1. 2018 5:37, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 25. 1. 2018 5:49 ]

Milovníky turistiky a krásné přírody zvu v termínu 5. až 8. května na Šumavu. Ubytování a polopenze jsou zajištěny na internátě SŠ ve Volyni. Cena zájezdu včetně dopravy je 2000,- Kč. Program a další podrobnosti naleznete v přiloženém letáku. Zájemci, hlaste se mi co nejdříve na tel. č. 723 909 792. Jitka Kavalová

Prezidentské volby na nečisto

přidáno: 25. 1. 2018 5:17, autor: Jitka Kavalová

Volba prezidenta vyvolává rozruch a diskuse mnoha lidí. Což je dobře. Lidem není lhostejné, kdo bude stát v čele státu. Protože náplní učiva občanské výchovy je i demokracie a volby, rozhodla jsem se uspořádat volby prezidenta ve třídě, kde učím OV, tj. v osmé. Na začátku hodiny žáci pomocí myšlenkové mapy dali dohromady vlastnosti a schopnosti, které by podle nich měl mít státník. Poté se mí žáci při práci s tablety prostřednictvím informací ze stránek jednotlivých kandidátů seznámili se všemi devíti kandidáty a posuzovali, jaké kdo má předpoklady pro vykonávání této významné státní funkce. Připravili si prezentace o jednotlivých kandidátech pro deváťáky. Zvolili volební komisi, nachystali volební místnost, seznam voličů, volební lístky i obálky a volby mohly začít. V prvním kole volilo všech 24 přítomných žáků. Do druhého kola postoupili kandidáti Miloš Zeman s 9 hlasy a Marek Hilšer s 5 hlasy. Druhé kolo již neproběhlo ve výuce, ale ve školní družině, kde opět volební komise připravila volební kout, státní vlajku, volební lístky, prezenční listinu voličů a vše, co k řádným volbám patří Další hodinu pak komise spočítala hlasy a s kolegou informatikem zpracovala výsledky. Z přiložených grafů ve zprávě pana učitele Zgažara jistě dovedete vyčíst, který kandidát v našich volbách vyhrál. Upřímně přiznám, že jsem z jejich volby měla radost. Přeji si totiž prezidenta, který naši zemi bude důstojně reprezentovat na veřejnosti i v zahraničí. Jako pedagog nejen děti vzdělávám, ale snažím se je vést k slušnosti a kultuře vystupování.

Pozvání na školní ples a karneval

přidáno: 15. 1. 2018 2:09, autor: Jitka Kavalová

Vážení rodiče a přátelé školy, 
přijměte pozvání na tradiční Školní ples, který se uskuteční v pátek 19. ledna od 20 hodin poprvé v nově rekonstruovaném sále Kulturního domu v Bělotíně. K tanci bude hrát skupina KALEJ. Připravena je i bohatá tombola a občerstvení. Vstupenky a místenky a si můžete objednat u Táni Novosadové nebo Jitky Kavalové v kanceláři školy. 

Zároveň Vás zveme i na maškarní karneval v neděli od 14 hodin a věříme, že jej s dětmi navštívíte. Pro děti je připraven atraktivní program a také bohatá tombola. Zorganizovat obě takovéto akce stojí nemalé úsilí. Potěší nás, když je svou návštěvou oceníte. 

Pozvání na vánoční koncerty

přidáno: 18. 12. 2017 13:07, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 18. 12. 2017 13:11 ]

Přijměte pozvání na naše vánoční koncerty.
V úterý 19. 12. v 17.45 v kostele v Nejdku
Ve středu 20. 12. v 17 hodin v kostele sv. Jiří v Bělotíně
V pátek 22. 12. v 8.30 v kostele v Bělotíně a v 17.00 v kapli v Polomu
Můžete se těšit na vystoupení dětských sborů naší školy, žáků ZUŠ, učitelů a v Bělotíně také našich hostů - dětského sboru z Hranic. 
Budeme rádi, poctíte-li nás Vaší návštěvou.
Výtěžek ze vstupného bude odeslán na konto nadace Šance, která pomáhá dětem, které postihla zákeřná nemoc -  rakovina.

Pozvání na prosincovou procházku

přidáno: 14. 12. 2017 5:29, autor: Jitka Kavalová

V sobotu 16. prosince pořádám 2. ročník pochodu za jmelím. Trasa povede na Lučice kolem křížku, dále švestkovou alejí na nejvyšší bod bělotínského katastru Stráž a na Lagunu, kde si opečeme, co si kdo doneseme : ) Nezapomeňte teplé nápoje. Z laguny pak můžete s větvičkou jmelí pro štěstí jít přímo domů, nebo to vzít oklikou přes Nejdek kolem poldrů do Bělotína. Sraz v 9 hodin před školou.  Jitka Kavalová

Smím prosit?

přidáno: 12. 12. 2017 13:39, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 12. 12. 2017 13:45 ]

Pravidelně jednou za dva roky pořádá ZŠ v Bělotíně pro žáky 8. a 9. třídy hodiny taneční a společenské výchovy. I v letošním roce jsme oslovili manžele Tumpachovy, aby se ujali našich žáků a uvedli je do světa tance.

Je až s podivem, že kluci a holky zvládli během pěti lekcí základy polky, mazurky, valčíku, waltze, čači, rock and rollu, jivu a dalších. Vše vyvrcholilo 1. prosince večer v nově opraveném kulturním sále v Bělotíně. Tanečníci zahájili závěrečnou kolonu společným tancem Virginia a během večera došlo i na dvě soutěže. Tu první uvedl stužkový tanec, během něhož získávaly páry co nejvíce stužek od přítomných diváků. V této soutěži zvítězil pár Radmila Rácová a Filip Muras, na druhém místě skončili Anna Motlochová a Filip Kozák a na třetím místě Gabriela Vaculová a Filip Švarc. Každý z nich získal velmi netradiční dárek – originální střevíček a polobotku, které vytvořila z keramiky paní učitelka Vyhnánková. K další soutěži s názvem Dance Star Bělotín již bylo potřeba mít mobil, neboť z vybraných šesti párů mohli diváci hlasovat pro ten nejlepší. A tím se stal pár Kristýna Vašíčková a Petr Sekula. Druzí se umístili Julie Andrysová a Jan Ozogán a třetí místo obsadil pár Klára Levová a Petr Koubek.

Poděkování za vedení kurzu a organizaci závěrečného večera patří panu Vlastimilu Tumpachovi, jeho manželce Zdeně i dceři Ivě. Dík patří i skupině SUNSET, která nás celým večerem hudebně doprovázela a také díky ní jsme si závěrečný taneční večer všichni užili.

 

                                                        Petra Jeřábková

 

Foto Karel Hodis

 

Dějepis trochu jinak

přidáno: 11. 12. 2017 14:43, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 11. 12. 2017 14:45 ]

V průběhu října a listopadu se zapojila naše škola do ověřovacího projektu „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“. Jde o pokusné ověřování netradičních forem výuky dějepisu. Žáci všech tříd navštívili nejrůznější muzea, historická místa a formou výukových programů získávali nové vědomosti v oblasti historie.
         Nejobsáhlejší byl dvoudenní výlet, jež absolvovali žáci 4. a 6. třídy. První zastávkou na jejich cestě, která směřovala až do jižních Čech, byla zřícenina gotického hradu Kozí Hrádek. Podívali se na místa, kde pobýval a kázal mistr Jan Hus. Obě třídy pak v Táboře absolvovaly prohlídku chodeb středověkého podzemí a v Husitském muzeu expozici věnovanou husitství. Děti si mohly vyzkoušet, jak jim padne kroužková košile či jak se drží železnými hroty obitý cep.
Druhý den probíhal v Praze. Za krásného slunečného počasí prošli nejznámější místa hlavního města, dali si rychlý oběd na Václavském náměstí a spěchali do Národního muzea. Tady každou třídu čekaly dvě prohlídky – program uzpůsobený věku dětí Archa Noemova (s průvodcem) a výstava Světlo a život.
Žáci 1. tříd, 2. a 3. třídy navštívili expozice Slezského zemského muzea v Opavě zaměřené na přírodu Slezska.
V listopadu žáci 4. až 7. třídy navštívili Zemské muzeum V Brně. V expozici řemesel v Technickém muzeu se žáci seznámili se středověkými řemeslnými dílnami, získali představu, jak vypadal koloniál, cukrárna, pekařství, s jakými nástroji pracoval středověký zubař. Druhá expozice byla věnována světu nevidomých.  V brněnském Antroposu se žáci interaktivní formou seznámili s životem pravěkých lidí. Exkurzi jsme doplnili návštěvou staré radnice a historického centra města.
Žáci nejstarších ročníků nakonec také v listopadu rozšířili svůj obzor o období války - v Hrabyni absolvovali muzejní program na téma holokaust, navštívili památník 2. světové války a s průvodcem opevnění Darkovičky. 
Díky využití prostředků „Vzdělávacích programů paměťových institucí do škol“ jsou naši žáci obohaceni nejen zážitky, ale i řadou nových poznatků.          Petra Jeřábková, Jitka Kavalová

V úterý bylo ve škole živo

přidáno: 6. 12. 2017 8:18, autor: Jitka Kavalová

V úterý 5.12.2017 nepřišel do naší školy jen Mikuláš s čerty a andělem, ale konalo se také školní kolo recitační soutěže. Je opravdu potěšující, že se sešlo na 40 recitátorů, kterým přihlížela spousta dalších žáků.

         V tzv. nulté kategorii, kterou tvořili žáci prvních tříd, vyhodnotila porota jako nejlepší Adélu Hynčicovou a Jakuba Kantora.

         V první kategorii, kterou tvořili žáci 2. a 3. třídy, zvítězila Tereza Navrátilová, na druhém místě se umístila Karolína Kubešová a třetí skončila Barbora Czyžová.

         Ve druhé kategorii žáků 4. a 5. tříd zvítězil Filip Navrátil, druhé místo získal David Duda a třetí příčka patřila Nikol Vážanské.

         Ve třetí kategorii žáků 6. a 7. třídy porotu nejvíce zaujal výkon Nely Drozdové, dále Agáty Surovíkové a třetí místo získal Tomáš Czyž.

         V poslední kategorii nejstarších žáků se nejvíce líbil přednes Davida Sookyho, na druhém místě skončil Petr Koubek a třetí místo si odnesla Anna Motlochová.

         Všem žákům a jejich učitelům děkuji za přípravu a těším se na shledání s poezií zase za rok.

                                                                           Petra Jeřábková

1-10 of 221