Škola informuje


Sběr starého papíru

přidáno: 20. 4. 2018 5:36, autor: Jitka Kavalová

Vážení rodiče, školáci a naši příznivci!
Je tu opět sběrová soutěž. Sbíráme starý papír! Příští týden jej můžete vozit od pondělí do pátku v době od 7:00 do 8:00 a odpoledne od 15:00 do 16:00 hodin do školního areálu  k hasičárně. Výtěžek bude použit na materiál či hračky do školní družiny a ceny pro vítěze nejrůznějších školních soutěží. Svoz od domů bude ve čtvrtek 26. 4. 2018. 

Týden dopravní výchovy

přidáno: 20. 4. 2018 5:35, autor: Jitka Kavalová

Milí školáci, 
příští týden je na naší škole ve znamení dopravní výchovy. Od pondělí budou na asfaltové ploše nachystány překážky na jízdu zručnosti. Můžete se samozřejmě se svolením rodičů dostavit do školy na kole a odpoledne po vyučování nebo v hodině volna trénovat zdolávání jednotlivých překážek. Překážky zůstanou na hřišti i v odpoledních hodinách, abyste mohli trénovat až do večera.
Během příštího týdne budou žáci 4. až 9. třídy absolvovat jízdu zručnosti v rámci SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ. Součástí školního kola je i znalost předpisů, cyklista je totiž také účastník silničního provozu a měl by pravidla silničního provozu, týkající se cyklistů, rozhodně znát. Silnice totiž není hřiště. 
Testy budete psát v hodinách OV nebo PČ také v průběhu příštího týdne. Na nástěnce vedle sborovny už visí testové otázky i s výsledky, takže každý z vás může uspět, když se dopředu připraví. Žáci s nejlepšími výsledky obdrží cenu a také mohou postoupit do oblastního kola v Hranicích. 

Ukliďme svět, ukliďme Česko

přidáno: 26. 3. 2018 9:11, autor: Jitka Kavalová

V letošním roce se opět připojíme k akci UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO. 
Akce se koná 7.dubna. Sraz ve všech obcích je v 8:30, 
v Bělotíně naproti OÚ
v Kunčicích u hasičské zbrojnice
v Nejdku u školy
v Lučicích u obecné školy. 
Pro účastníky je po ukončení připraveno malé občerstvení. Zvu nejen turisty, ale všechny školáky a jejich rodiče. Za turistický kroužek Jitka Kavalová

Březnová turistika

přidáno: 26. 3. 2018 9:09, autor: Jitka Kavalová

Sobotní turistika do Klimkovic se vydařila. Krásné počasí, úžasná Lesní stezka s průlezkami, houpačkami, posilovacími prvky, interaktivními tabulemi, prostě paráda. Areál klimkovických lázni byl také zajímavý a nechybělo ani malé sladké občerstvení. Dobrý tip na výlet. Vřele doporučuje 19 spokojených turistů.

Pohlednice

přidáno: 26. 3. 2018 7:08, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 26. 3. 2018 9:00 ]

Postcrossing statistic:

We sent postcard for over three years.
We sent 185 popstcards to 37 countries.
We received183 postcards from 35 countries.
Our cards traveled 583,193 km
The most postcard wrote Filip Navrátil, Petr Mácha and Jakub Krejčíř from class 4.
Viola Mrázková and Martin Hančík from class 5.
Thank you very much for their activity.
The most interesting cards are from the South Africa, Taiwan, Japan, California, Canada, India, China, Hong Kong, Australia, Madeira, Indonesia Malaysia and Singapore.
The most cards we received from Germany, Russia and U.S.A.
My pupils have chance to practice English through writing postcard. 

You can see some of our receiving cards in our galery.

If you have some interesting cards you can bring them to school and we will sent them to all over the world. Have a nice day. Teacher Jitka K.Odkaz

Kraslicovník Bělotínský

přidáno: 12. 3. 2018 9:31, autor: Jitka Kavalová

Blíží se Velikonoce, ráda bych, aby se před naší školou objevil znovu v celé své kráse KASLICOVNÍK BĚLOTÍNSKÝ. Své originální kraslice můžete nosit už od pondělí do školy do košíků, umístěných naproti mé kanceláře, tedy na vnitřní knihobudce. Tvořit je můžete i v hodinách výtvarky či ve školní družině. Nezapomeňte kraslici opatřit úzkou mašlí v délce cca 40 cm. V letošním roce nebudu vyhodnocovat, kdo donese víc kraslic. Prostě se uvidí, kdo se zapojí, kdo naše prostředí v období Velikonoc chce vylepšit. Už se moc těším, naší japonské třešni v minulých letech velikonoční kabátek velmi slušel.

Pro tvořivé lidičky

přidáno: 26. 1. 2018 2:59, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 30. 1. 2018 12:17 ]

V úterý o jarních prázdninách pořádáme od 8 do 11 hodin pod vedením paní Kroutilové dílničku - MALBA NA TEXTIL, a to nejen pro pedagogy, ale i pro šikovné děti a veřejnost.
Každý účastník si může nazdobit plátěnou tašku a triko, nebo jen tašku.
Délka dílny na výrobu tašky je 1 hodina a poplatek 120,- Kč (taška je v ceně)
Délka dílny na výrobu tašky i trika je cca 3 - 3,5 hodiny a poplatek 300,- (je nutné si donést vlastní bavlněné tričko, taška je také v ceně).
Zájemci, hlaste se u Jitky Kavalové, kapacita kurzu je omezena.

Budu objednávat bílá trika pro zájemce. Pokud máte zájem, nahlaste nejpozději v úterý 6. února, cena je do 100, Kč.

Turistický zájezd na Šumavu

přidáno: 25. 1. 2018 5:37, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 25. 1. 2018 5:49 ]

Milovníky turistiky a krásné přírody zvu v termínu 5. až 8. května na Šumavu. Ubytování a polopenze jsou zajištěny na internátě SŠ ve Volyni. Cena zájezdu včetně dopravy je 2000,- Kč. Program a další podrobnosti naleznete v přiloženém letáku. Zájemci, hlaste se mi co nejdříve na tel. č. 723 909 792. Jitka Kavalová

Prezidentské volby na nečisto

přidáno: 25. 1. 2018 5:17, autor: Jitka Kavalová

Volba prezidenta vyvolává rozruch a diskuse mnoha lidí. Což je dobře. Lidem není lhostejné, kdo bude stát v čele státu. Protože náplní učiva občanské výchovy je i demokracie a volby, rozhodla jsem se uspořádat volby prezidenta ve třídě, kde učím OV, tj. v osmé. Na začátku hodiny žáci pomocí myšlenkové mapy dali dohromady vlastnosti a schopnosti, které by podle nich měl mít státník. Poté se mí žáci při práci s tablety prostřednictvím informací ze stránek jednotlivých kandidátů seznámili se všemi devíti kandidáty a posuzovali, jaké kdo má předpoklady pro vykonávání této významné státní funkce. Připravili si prezentace o jednotlivých kandidátech pro deváťáky. Zvolili volební komisi, nachystali volební místnost, seznam voličů, volební lístky i obálky a volby mohly začít. V prvním kole volilo všech 24 přítomných žáků. Do druhého kola postoupili kandidáti Miloš Zeman s 9 hlasy a Marek Hilšer s 5 hlasy. Druhé kolo již neproběhlo ve výuce, ale ve školní družině, kde opět volební komise připravila volební kout, státní vlajku, volební lístky, prezenční listinu voličů a vše, co k řádným volbám patří Další hodinu pak komise spočítala hlasy a s kolegou informatikem zpracovala výsledky. Z přiložených grafů ve zprávě pana učitele Zgažara jistě dovedete vyčíst, který kandidát v našich volbách vyhrál. Upřímně přiznám, že jsem z jejich volby měla radost. Přeji si totiž prezidenta, který naši zemi bude důstojně reprezentovat na veřejnosti i v zahraničí. Jako pedagog nejen děti vzdělávám, ale snažím se je vést k slušnosti a kultuře vystupování.

Pozvání na školní ples a karneval

přidáno: 15. 1. 2018 2:09, autor: Jitka Kavalová

Vážení rodiče a přátelé školy, 
přijměte pozvání na tradiční Školní ples, který se uskuteční v pátek 19. ledna od 20 hodin poprvé v nově rekonstruovaném sále Kulturního domu v Bělotíně. K tanci bude hrát skupina KALEJ. Připravena je i bohatá tombola a občerstvení. Vstupenky a místenky a si můžete objednat u Táni Novosadové nebo Jitky Kavalové v kanceláři školy. 

Zároveň Vás zveme i na maškarní karneval v neděli od 14 hodin a věříme, že jej s dětmi navštívíte. Pro děti je připraven atraktivní program a také bohatá tombola. Zorganizovat obě takovéto akce stojí nemalé úsilí. Potěší nás, když je svou návštěvou oceníte. 

1-10 of 226