Autorské čtení

přidáno: 11. 7. 2016 15:34, autor: Jitka Kavalová

V červnu měly bělotínské děti jedinečnou možnost setkat se se známou spisovatelkou pro děti a mládež Petrou Braunovou.

Formou čtyř besed během celého vyučování se s ní a její tvorbou seznámili žáci od druhé až do deváté třídy. Překvapila nás svou milou povahou a úžasnou schopností navázat s dětmi kontakt. Povyprávěla nám, jak se zcela náhodou díky vlastnímu zlobivému synovi stala spisovatelkou a napsala svou prvotinu Rošťák Oliver. Žáky zajímalo, jak vypadá práce spisovatele, co se děje s rukopisem, jak vypadá proces ilustrace knih, kde se berou stále nové nápady a jak často a dlouho píše jednu knihu.

Ve druhé části besedy nám paní Braunová představila některou ze svých knih formou autorského čtení. Samozřejmě vybírala ukázky tak, aby žáky nalákala k přečtení si celé knihy. A to se jí také podařilo. Naštěstí máme v naší nové školní knihovně spoustu titulů od této spisovatelky, takže děti mají možnost seznámit se s velkou částí její tvorby. Proto už mnozí ví, kterou knihu si po prázdninách půjčí jako první.

Petra Jeřábková