Pitný režim je důležitý

přidáno: 24. 9. 2013 5:32, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 1. 10. 2013 5:34 ]
Jak jsem vás již dříve informovala, začíná naše škola programově pracovat na zdravé výživě. Počínaje zítřejším dnem zabezpečujeme pitný režim všem žákům, zejména pak těm, kteří nápoje buď nenosí nebo je zapomenou doma. Myslíme tím zdravé nápoje. Nezáleží totiž jen na tom, kolik toho člověk vypije, ale také na tom, co pije.

Pitná čistá voda je v naší škole k dispozici z každého kohoutku! Může si ji napustit, kdo chce a kdy chce. Od zítřka si mohou o velké přestávce žáci 2. stupně a další přestávku žáci 1. stupně koupit 2 dl stoprocentní ovocné šťávy za 6,- Kč. Potřebují jen 1/2 l plastovou láhev, aby si načepovanou šťávu bez úhony přenesli do třídy, kde si ji mohou vypít nebo, bude-li jim připadat sladká, zředit vodou. Šťávy jsou lisované z čerstvého ovoce podle toho, jaké ovoce právě dozrává, a tak v zítřejší nabídce si mohou děti zvolit buď čisté jablko, nebo jablko s broskví, jablko se švestkou nebo jablko s červenou řepou. Teď už jen zbývá dětem vysvětlit, že nejde o žádný reklamní trik, ale o obohacení stravy o řadu vitamínů. Zdraví každého člověka je v jeho rukou. Zdraví vašich dětí je ve vašich rukou.