Čapí rodinka

přidáno: 27. 6. 2016 5:52, autor: Jitka Kavalová   [ Aktualizováno 29. 6. 2016 4:16 uživatelem Tomáš Zgažar ]
V dubnu jsme společně pojmenovali čápy - Arnošt a Vilhelmína se ubytovali na sloupu nedaleko školy a v květnu vyvedli mláďata. Kdo nechodí s klapkami na očích a má oči otevřené, jistě si všiml, že z hnízda postupně vykukovaly čapí hlavičky s černými zobáky. Spočítat, kolik je v hnízdě mláďat, se mi ze země nepodařilo. Obrátila jsem se tedy na sousedy, kteří bydlí v podkroví a mají hnízdo jako na dlani. Prozradili mi, že čapí pár vyvedl 4 mláďata. Napadlo mě, že do pozorování čápů zapojím i děti. Vyhlásila jsem tedy soutěž - kolik dětí mají letos naši čápi? Odpovědí se sešlo 34, ale jen 6 bylo správných. Je vidět, že pozorování není zrovna předností našich dětí : ( Ze správných odpovědí byla vylosována Sára Tvardková ze 4. třídy. Blahopřejeme!