Škola informuje‎ > ‎

Deváťáci poznávali krásy Prahy

přidáno: 6. 6. 2014 4:54, autor: Tomáš Zgažar

    V posledních květnových dnech jsme vyrazili na náš závěrečný školní výlet do hlavního města Prahy. Vyjeli jsme v ranních hodinách z Hranic a do Prahy jsme jeli naším vysněným RegioJetem. Po dojezdu do Prahy nám majitel hostelu Centre - Praha odvezl naše zavazadla na ubytovnu a my se vydali prozkoumávat Prahu.

    Naše první kroky vedly do Technického muzea, ze kterého jsme se vydali přes Letnou kolem kyvadla na Staroměstské náměstí, kde jsme obdivovali orloj na Staroměstské radnici a povozili se na dvoukolových vozítkách Segway. Někteří z nás se poté fotili s živými sochami, které byly očarovány především našimi děvčaty. Z náměstí jsme se vydali na prohlídku Muzea čokolády. Zde jsme se dozvěděli o historii čokolády a o výrobě pravých belgických pralinek, které jsme měli možnost ochutnat a zakoupit v místním obchůdku. Poté naše cesta vedla do Muzea voskových figurín, kde jsme si pořídili fotografie s kopiemi slavných osobností. Dále jsme se prošli po Karlově mostě a kochali se pohledem na Hrad a Vltavu.

    Večer nás čekala Křižíkova fontána doprovázená světelnými efekty a popovými hudebními skladbami. I přesto, že celý večer pršelo, byla to krásná podívaná. A tím jsme zakončili náš první den v Praze.

    Druhý den nás čekala prohlídka našeho národního skvostu „od sklepa až po střechu“, Národního divadla. Provedl nás průvodce, který nám důkladně popsal historii divadla a seznámil nás s jeho interiérem.

    Lanovkou jsme vyjeli na Petřín, kde jsme se vydali do zrcadlového bludiště, ve kterém jsme se všichni nasmáli. A poté jsme kolem Hladové zdi sešli až k Hradu. Cestou jsme slyšeli zvonkohru Lorety a navštívili chrám sv. Víta, Vladislavský sál, Zlatou uličku a Daliborku. Počasí nám nepřálo, tak jsme se vydali na hostel připravit se na večerní muzikál do Karlína. Představení se jmenovalo Lucie, větší než malé množství lásky. Měli jsme velké štěstí na herecké obsazení a s některými herci jsme měli možnost se i vyfotit. Dokonce jsme byli obdarováni perníkovými medvídky, kteří patřili k muzikálu. Z divadla jsme si odnesli hluboké zážitky. Cestou domů jsme to vzali přes noční „Václavák“.

   Třetí den ráno jsme zavítali na Vyšehrad, kde jsme navštívili Slavín - hřbitov slavných osobností. Poté jsme sešli na Rašínovo nábřeží k Tančícímu domu - Ginger & Fred. K doplnění hodin dějepisu jsme navštívili pravoslavný kostel sv. Cyrila a Metoděje, kryptu a památník heydrichiády. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme museli přehodnotit naše původní plány a místo projížďky lodí jsme se vydali na Žižkov. Třešničkou na dortu byla návštěva televizního vysílače, z jehož nejvyššího patra se nám odkryl krásný výhled na celou Prahu. Tím jsme se s naší zlatou, stověžatou matkou měst rozloučili. I když jsme byli velmi unavení, výlet se nám líbil a vřele ho všem doporučujeme. 

Comments