Dobyli jsme další rozhlednu

přidáno: 9. 3. 2016 1:25, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 9. 3. 2016 3:50 ]

Na sobotní ráno se po delší době těšili dospělí i děti, kteří v rámci celoročního cíle turistického kroužku  „putování po rozhlednách„ chtěli navštívit už v pořadí pátou rozhlednu v našem okolí. Skupinka čítající 11 dospělých a 8 dětí zamířila od vlakového nádraží ve Valašském Meziříčí k rozhledně nad Jarcovou – zvanou Bražiska.  Za větrného, ale slunečného počasí jsme cestou míjeli Janíčkovu studánku i Jarcovskou kulu. Pod tímto neobvyklým pojmenováním se skrývá skalnatý útvar, o kterém se podle pověsti traduje, že za jeho vznik může samotný čert. Rozhledna nás překvapila už tím, že nebyla jako mnohé jiné rozhledny postavena na vrcholu kopce, ale podstatně níže  na jeho svahu. Přestože  je vysoká pouhých 13 metrů, pohled z vyhlídkové plošiny  na okolní scenérii města, Beskyd a řeky Bečvy byl kouzelný. Největším zážitkem pro děti se ovšem stalo sejití strmého srázu, který většina z nás sjela po mokrém listí nedobrovolně zadní částí těla. Na konci 14 km dlouhé trasy jsme si tedy v restauraci u hrníčků horkého čaje a kávy mohli do turistických deníků poznačit zápis o zdolání další rozhledny - tentokrát nad Jarcovou.

Adéla Dudová

Rozhledna Jarcová - březen 2016