Škola informuje‎ > ‎

Jak probíhal den bez aut?

přidáno: 25. 9. 2017 8:28, autor: Jitka Kavalová

Letos se naše škola poprvé přidala ke Dni bez aut, který letos v rámci mezinárodního týdne mobility připadl na pátek 22. září. Pozvali jsme zajímavé hosty a sami zorganizovali zajímavé aktivity. Čtvrťáci se vypravili do Hranic na Dětské dopravní hřiště, aby se zdokonalili v jízdě na kole a v pravidlech silničního provozu. Pod vedením pana Kociána z Městské policie Hranice 

si povídali o povinné výbavě cyklisty, pravidlech silničního provozu a dopravních značkách.

Následně si prošli dopravní hřiště, aby věděli, jak zde jezdit bezpečně, a konečně mohli nasednout na kola. Museli však jezdit přesně podle dopravních pravidel, značek, semaforů a občas je zastavila i závora u železničního přejezdu.

Moc si to užili a těší se na další lekci na jaře, kdy získají průkazy cyklisty J Samozřejmě prokáží-li patřičné znalosti.

Ostatní třídy se pohybovaly ve školním areálu. Žáci měli možnost nakouknout pod pokličku práce dálniční policie z Kocourkovce, prohlédnout si hasičskou techniku místních hasičů, projet se na koloběžkách Klubu koloběhu z Lipníka, vyzkoušeli si také mobilitu na invalidním vozíku, chůzi na chůdách, seznámili se s výbavou jízdního kola díky prezentaci ing. Charouze z Besipu, prokazovali znalosti předpisů, luštili křížovky s dopravní tematikou, ti menší skládali puzzle. Prostě nikdo se nenudil, a ještě k tomu se každý něco nového dozvěděl. 

Comments