Jazykové odpoledne II. stupně

přidáno: 22. 4. 2014 0:07, autor: Tomáš Zgažar   [ aktualizováno 22. 4. 2014 0:09 ]

Ve čtvrtek 10.4.2014 v hudebně naší školy již po několikáté proběhlo jazykové odpoledne žáků 5. – 9. třídy. Letos bylo rozděleno do dvou částí. První část byla věnována ukázkám rapů, rozhovorů, příběhům a písním z hodin německého jazyka. Nejvíce zaujala obecenstvo dramatizace Včelky Máji a mix písní deváťáků.

Druhá část probíhala v anglickém jazyce.  Žáci 5.třídy vystoupili s projektem o některých evropských zemích. Ukázky byly výsledkem práce z hodin vlastivědy, výtvarné výchovy a angličtiny. Poslední představenou zemí bylo Polsko – náš soused, kde leží jedno z našich partnerských měst – Kolonowskie. Vybraní žáci ze 7. a 8.tř. v rámci projektu eTwinningu vykomunikovali základní informace o tomto městě a vystoupili s prezentací o něm. Předtím podávali informace o naší vesnici, regionu a okolí polským dětem a to vše v angličtině.

Jak spolupráce probíhala? Formou e-mailů, chatu, skypu, fotografií, a eTwinningového prostředí. S výsledky jejich práce se můžete seznámit na webových stránkách naší školy. Všem zúčastněným děkujeme za zajímavá vystoupení, vyučujícím za vedení a přípravu a těšíme se na další jazyková setkání.