Letošní "lyžák"

přidáno: 15. 2. 2016 11:36, autor: Jitka Kavalová

Druhý lednový týden nastal v bělotínské škole přesun na hory – na lyžařský kurz. Naše škola se může pochlubit tím, že zimním sportům se neučí pouze žáci 7. třídy, ale kurzu se mohou zúčastnit děti opakovaně, a to již od druhé až po devátou třídu. Vychováváme si tedy nové lyžaře i snowboardisty už od těch nejmladších.

Naše padesátičlenná výprava zavítala poprvé do ski-areálu Rališka na chatu Brian. I když to letošní zimu vypadá se sněhem všelijak, nám počasí přálo. Díky mrazům jsme jezdili na uměle vysněženém kopci, a uprostřed týdne dokonce napadl nový sníh a my se tak jedno ráno ocitli v zimní pohádce.

Žáci se zdokonalovali v jízdě na lyžích a snowboardech, takže už ve středu všichni opustili cvičnou louku a dostali se na hlavní svah s dvousedačkovou lanovkou.

Děti zažily večerní lyžování i noční stezku odvahy, hry v klubovně i přednášky. A najednou tu byl pátek a čekala nás cesta domů. Tak zase za rok...    Petra Jeřábková