Náš školní výlet do Prahy

přidáno: 11. 6. 2017 14:08, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 11. 6. 2017 14:08 ]

Každým rokem deváťáci naší školy navštěvují hlavní město Prahu. Tento rok jsme to byli my! Všichni jsme se moc těšili a již předem promýšleli program.

V den odjezdu jsme měli sraz v 7 hodin na hlavním nádraží v Hranicích. Sešli jsme se všichni a mohli úspěšně zahájit naši dlouhou cestu. Přepravovali jsme se vlakem společnosti RJ a jeli jsme přibližně tři hodiny. Ve vlaku byla sranda, poslouchali jsme písničky, fotili, vykládali jsme si a kochali se míjející krajinou. V Praze jsme se ubytovali v Hobby-centru Amfora blízko stanice metra Pankrác. Chvilku jsme si odpočinuli, vzali nejdůležitější věci a vyrazili na Vyšehrad. V blízkosti Slavína, hřbitova slavných českých osobností, nám spolužák přednesl krátký referát o tomto legendárním místě. Prošli jsme zde každý kout, takže z Vyšehradu jsme se už jen „plazili“  na Staroměstské náměstí, kde jsme zhlédli orloj, smlsli si na dobrotách v Muzeum čokolády a užili si pózování s celebritami v Muzeu voskových figurín. V podvečer jsme na ubytovně shromáždili síly na večerní program. Křižíkova fontána s hudbou z filmu Mamma Mia! se nám moc líbila.

Ve čtvrtek jsme museli vstávat dříve, abychom den řádně využili. Vydali jsme se na Pražský hrad, ale obří frontu u bezpečnostní kontroly jsme vzdali. Trošku se nám tím program pozměnil, ale odradit jsme se nenechali a pokračovali v průzkumu Prahy. Navštívili jsme Valdštejnskou zahradu, viděli Senát, prošli se po Kampě kolem Čertovky a míjeli zábradlí zamilovaných snad s tisíci visacích zámků. Chvíli jsme postáli u zdi Johna Lennona a vyfotili se u sochy „čurajících nestydů“ u Kafkova muzea. Přes Karlův most jsme došli až k Národnímu divadlu a z Rašínova nábřeží jsme se plavili po Vltavě parníkem k Trojskému zámku. Vypadalo to, že už večer neuděláme ani krok, ale na běhání po nákupním centru Arkády nám ještě síly zbyly. Ba dokonce jsme ještě šli hrát „vybišu“ a házeli jsme po sobě vodními bombami. Seznámili jsme se také s nově ubytovanými žáky z Olomoucka. Byli strašně super!  Totálně unavení jsme usnuli jak zabití.

V pátek ráno nás paní učitelka vzbudila a museli jsme balit. Náš výlet se blížil ke konci, ale ještě nás čekal překvapivý zážitek. Neviditelná výstava! Ta nás velmi zaujala. Sice jsme viděli jen tmu, ale o tom to bylo. Vyzkoušet si svět slepých. Doporučujeme! Po tomto zážitku, v radosti, že máme zdravé oči, jsme společně došli na Václavské náměstí a na slíbené nákupy. To byla tečka za naším výletem. Byl úžasný a stál opravdu za to!

Karolína Máchová, Nela Šrámková, žákyně IX. třídy ZŠ Bělotín ve spolupráci s p.uč.třídní.