Pilotujeme projekt IN-Generation

přidáno: 13. 11. 2013 4:16, autor: David Hawiger
Internetová gramotnost dětí je tématem, které nemálo rodičů i pedagogů nenechává chladným. Zároveň jde však o problém složitý a poměrně rychle se vyvíjející. Tudíž se nemůžeme spoléhat pouze na své zkušenosti.

Na konci minulého školního roku byla zveřejněna zpráva, že společnost European Leadership & Academic Institute připravuje pilotní projekt pro základní školy, jehož cílem je zvýšit internetovou gramotnost dětí především do 13 let. Součástí této zprávy bylo oslovení takových škol, které sdílí cíle projektu, hledají spíše pozitivní způsob řešení a tudíž mají zájem o vstup do projektu již v jeho počátcích.

Naše škola reagovala na tuto výzvu a stala se jednou z dvaceti škol, ve kterých se v následujících dvou měsících projekt s názvem In(ternet) generation bude pilotovat. Během této pilotáže budou naši učitelé využívat vzdělávací materiály, které byly vytvořené vybranými pedagogy a dětskými psychology. Zároveň máme možnost zajistit buď hudebně-dramatické vzdělávací vystoupení nebo pracovní dílnu pro naše učitele a případně i zájemce z řad rodičů.

Podrobnější informace o našich aktivitách v projektu naleznete na stránce našeho webu.