Pojedeme na muzikál Báthoryčka v provedení Těšínského divadla

přidáno: 21. 11. 2014 2:09, autor: Jitka Kavalová   [ Aktualizováno 21. 11. 2014 4:54 uživatelem Tomáš Zgažar ]
Příběh baronky Báthoryové, která se koupala v krvi panen, aby si zachovala věčné mládí, příběh Čachtické paní, která je označována za největší vražedkyni všech dob, ožije v muzikálové podobě. Přerostl časem v legendu. Dočkal se románové podoby, filmového zpracování ve velkofilmu Juraje Jakubiska a slovenská divadla ho uváděla jako muzikál. Je výsadou legend, že se tu a tam odchylují od historických faktů. Možná i proto se každé zpracování osudu Alžběty Báthoryové snaží o vlastní pohled na tuto historickou událost.

Že půjde o nevšední a zajímavý kulturní zážitek, můžeme potvrdit, viděli jsme totiž v podání Těšínského divadla již dva muzikály a oba se nám líbily. Zárukou kvality je jistě i skutečnost, že za ztvárnění hlavní role získala v letošním roce Lucie Bergerová Cenu Thálie.

Tentokrát je muzikál určen dobrovolným zájemcům ze 6. až 9. třídy, pokud nebude autobus naplněn, mohou se přidat i zájemci z řad veřejnosti. Muzikál se hraje 8. prosince v 11 hodin v Novém Jičíně. Autobus bude přistaven na točnu v Bělotíně v 10:30. Cena za vstupenku i dopravu pro školáky je 120,-, pro veřejnost 140,-

Zájemci se mohou hlásit u Jitky Kavalové.

Podrobnosti a fotografie z muzikálu můžete najít na stránkách Těšínského divadla www.tdivadlo.cz

Video YouTube