Prezidentské volby na nečisto

přidáno: 25. 1. 2018 5:17, autor: Jitka Kavalová
Volba prezidenta vyvolává rozruch a diskuse mnoha lidí. Což je dobře. Lidem není lhostejné, kdo bude stát v čele státu. Protože náplní učiva občanské výchovy je i demokracie a volby, rozhodla jsem se uspořádat volby prezidenta ve třídě, kde učím OV, tj. v osmé. Na začátku hodiny žáci pomocí myšlenkové mapy dali dohromady vlastnosti a schopnosti, které by podle nich měl mít státník. Poté se mí žáci při práci s tablety prostřednictvím informací ze stránek jednotlivých kandidátů seznámili se všemi devíti kandidáty a posuzovali, jaké kdo má předpoklady pro vykonávání této významné státní funkce. Připravili si prezentace o jednotlivých kandidátech pro deváťáky. Zvolili volební komisi, nachystali volební místnost, seznam voličů, volební lístky i obálky a volby mohly začít. V prvním kole volilo všech 24 přítomných žáků. Do druhého kola postoupili kandidáti Miloš Zeman s 9 hlasy a Marek Hilšer s 5 hlasy. Druhé kolo již neproběhlo ve výuce, ale ve školní družině, kde opět volební komise připravila volební kout, státní vlajku, volební lístky, prezenční listinu voličů a vše, co k řádným volbám patří Další hodinu pak komise spočítala hlasy a s kolegou informatikem zpracovala výsledky. Z přiložených grafů ve zprávě pana učitele Zgažara jistě dovedete vyčíst, který kandidát v našich volbách vyhrál. Upřímně přiznám, že jsem z jejich volby měla radost. Přeji si totiž prezidenta, který naši zemi bude důstojně reprezentovat na veřejnosti i v zahraničí. Jako pedagog nejen děti vzdělávám, ale snažím se je vést k slušnosti a kultuře vystupování.