Slavnostní předání nového školního pavilonu

přidáno: 13. 5. 2016 5:03, autor: Jitka Kavalová
1. květen se pro naši školu stal velkým svátkem. Převzali jsme od obce nové prostory - nejen další školní pavilon, ale také nově vybavenou knihovnu. Slavnostního otevření se zúčastnila celá řada významných hostů - generální konzul Ruské federace Alexander Budajev, váleční veteráni, členové klubu vojenské historie, poslankyně Parlamentu ČR Věra Kovářová, senátorka Jitka Seitlová, delegace z partnerských měst Hochst im Odenwald a Kolonowskie, bývalí ředitelé naší školy Herbert Panovský a Blažena Fibichová. Nejen oni, ale všichni, kteří se přišli podívat, si mohli prohlédnout celou školu, nejen nové prostory: jazykovou laboratoř, hudebnu, učebnu 1. třídy ve stylu zámku, školní dílnu. Na slavnostní otevření jsme se řádně připravovali, a tak veřejnost i hosté mohli zahlédnout v učebnách školáky v "akci", tedy při výuce jazyků, fyziky, informatiky a při práci s interaktivní tabulí. Jako mávnutím proutku se během chvilky hudebna spojila s další třídou a proměnila se ve víceúčelový sál. Tady mohli diváci shlédnout program školních sborů, dětí ze ZUŠ a dramatického kroužku. Kdo zůstal, nelitoval, všem se vystoupení povedlo.
Rekonstrukcí prošel i venkovní areál. Před školou máme nový chodník, zmizel plot a místo něj stojí nízká zídka, opatřená lavičkami. Z jejího prvního sloupku "sleduje" dění před školou socha Pravdy akademického sochaře Moravce. Postupně bude zídka doplněna sochami Husových stop - zásad, jimiž se ve svém životě řídil Jan Hus.
Slavnostního otevření se podle mého odhadu zúčastnilo více než 300 lidí. Naše škola mnohé okouzlila. Právem jsme na ni pyšní.