Smím prosit?

přidáno: 12. 12. 2017 13:39, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 12. 12. 2017 13:45 ]

Pravidelně jednou za dva roky pořádá ZŠ v Bělotíně pro žáky 8. a 9. třídy hodiny taneční a společenské výchovy. I v letošním roce jsme oslovili manžele Tumpachovy, aby se ujali našich žáků a uvedli je do světa tance.

Je až s podivem, že kluci a holky zvládli během pěti lekcí základy polky, mazurky, valčíku, waltze, čači, rock and rollu, jivu a dalších. Vše vyvrcholilo 1. prosince večer v nově opraveném kulturním sále v Bělotíně. Tanečníci zahájili závěrečnou kolonu společným tancem Virginia a během večera došlo i na dvě soutěže. Tu první uvedl stužkový tanec, během něhož získávaly páry co nejvíce stužek od přítomných diváků. V této soutěži zvítězil pár Radmila Rácová a Filip Muras, na druhém místě skončili Anna Motlochová a Filip Kozák a na třetím místě Gabriela Vaculová a Filip Švarc. Každý z nich získal velmi netradiční dárek – originální střevíček a polobotku, které vytvořila z keramiky paní učitelka Vyhnánková. K další soutěži s názvem Dance Star Bělotín již bylo potřeba mít mobil, neboť z vybraných šesti párů mohli diváci hlasovat pro ten nejlepší. A tím se stal pár Kristýna Vašíčková a Petr Sekula. Druzí se umístili Julie Andrysová a Jan Ozogán a třetí místo obsadil pár Klára Levová a Petr Koubek.

Poděkování za vedení kurzu a organizaci závěrečného večera patří panu Vlastimilu Tumpachovi, jeho manželce Zdeně i dceři Ivě. Dík patří i skupině SUNSET, která nás celým večerem hudebně doprovázela a také díky ní jsme si závěrečný taneční večer všichni užili.

Petra Jeřábková

Foto Karel Hodis