Soutěž o nejlepší dlabanou dýni

přidáno: 6. 11. 2017 7:53, autor: Jitka Kavalová

Každoročně na naší škole v Bělotíně pořádáme soutěž o nejlepší dlabanou dýni či halloweenský výrobek. Nejinak tomu bylo i letos. Do soutěže se zapojilo 21 nadšenců z prvního i druhého stupně. Všechny výrobky byly velmi zdařilé, vkusné a nápadité a hodnotící měli těžkou úlohu. Porotou byli jak žáci, tak i učitelé a správní zaměstnanci. Nakonec bylo vybráno a oceněno 6 nejlepších výrobků.

Největší obdiv získala Velryba od Nely Gawlowské z osmé třídy. Na druhém místě se umístil Kevin a jeho parta od Terezy Elefantové ze čtvrté třídy. Třetí příčka patřila Matěji Vašinkovi, také ze čtvrté třídy, za jeho Dýňuláka (sněhuláka). Na čtvrtém místě skončila Veronika Petríková ze sedmé třídy se svým Todýskem, což byla opravdu precizně vydlabaná a vyřezaná dýně. A na pátém až šestém místě se umístily Eva Elefantová z první třídy s dvojvýrobkem Vzhůru na palubu a Kdo čeká v lese a Sofie Sedláková z druhé třídy s Dýňákem Oťákem.

Všichni  ,,dlabači´´ byli oceněni, vítězové obdrželi originální vonné polštářky naplněné rozmarýnem a ostatní čajová zapichovátka do květináče. Poděkování patří všem zúčastněným i jejich pomocníkům za skvělé nápady a trpělivost. Dále také děkujeme žákům páté třídy a dětem ze školní družiny za krásnou podzimní výzdobu a dekoraci v přízemí naší školy. Těšíme se na další halloweenská setkání v bělotínské škole.  Gabriela Fibichová