UKLIĎME ČESKO

přidáno: 13. 4. 2015 8:57, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 13. 4. 2015 10:38 ]

V letošním roce se v naší zemi uskuteční druhý ročník dobrovolnické akce s názvem „Ukliďme Česko“. Tato akce vychází z mezinárodního osvědčeného modelu „Let´s Do It!“, která vznikla v roce 2008 v Estonsku, přičemž se tehdy do akce zapojilo 50 tisíc obyvatel, kteří vysbírali 10 tisíc tun nelegálního odpadu z lesů, silnic, obcí a měst. Od té doby se akce rozšířila do 100 zemí a účastní se jí na 8,5 milionu dobrovolníků.
Starosta Eduard Kavala přišel s návrhem zapojit naše děti s rodiči do úklidu v rámci akce „Ukliďme Česko“ setkal se s pozitivní reakcí jak ve škole, tak také mezi obecními spolky. Záležitosti jsme projednali a společně Vás vyzýváme:

Rodiče, prarodiče, přijďte se svými dětmi uklidit si kolem sebe.

Jak bude záležitost organizována?

•  nebudou likvidovány rozsáhlé skládky, takže je akce vhodná i pro menší děti

• s sebou pevnou obuv (i do vlhka) a rukavice, vhodné jsou i hrabě na vyhrábnutí odpadků z hůře přístupných míst, pytle na odpad budou k dispozici

Akce se uskuteční v sobotu 18. 4. 2015 se začátkem v 8:30.

BĚLOTÍN – sraz na novém parkovišti naproti obecnímu úřadu

• organizačně zajišťují bělotínští myslivci a místní škola

KUNČICE  - sraz u hasičské zbrojnice

• organizačně zajišťují kunčičtí myslivci a hasiči

NEJDEK – sraz u školy

• organizačně zajišťují nejdečtí myslivci

LUČICE – sraz u školy

• organizačně zajišťují lučičtí zahrádkáři

Pro účastníky je připraveno malé občerstvení.