Škola informuje‎ > ‎

Uklízeli jsme v Bělotíně, Nejdku, Kunčicích

přidáno: 18. 4. 2015 14:34, autor: Jitka Kavalová   [ aktualizováno 20. 4. 2015 4:47 ]
Přesněji za Bělotínem, v Bělotíně totiž není zapotřebí uklízet, neboť o pravidelný úklid se starají pracovníci Obce Bělotín. O půl deváté jsme se sešli na parkovišti naproti OÚ s myslivci, i když bylo chladno a počasí bylo nejisté. Auty nás myslivci převezli na odpočívku za Bělotínem (směrem na Odry), v jejím okolí jsme posbírali vše, co do přírody nepatří. Pak nás myslivci převezli do Nejdku. Spolu s myslivci jsme vyčistili okolí koryta Luhy od plastů skla, keramiky a jiných odpadků, dávali jsme je do plastových pytlů a nechávali na kraji porostu. Myslivci je pak naložili na auto, bylo jich docela dost. Kolem poledne jsme došli k brodu, rozdělali oheň a opekli si špekáčky, které jsme dostali jako odměnu. Hřál nás nejen oheň, ale taky dobrý pocit z užitečné práce.

Poděkování patří členům turistického kroužku: rodině Andrýsově, Hančíkově, klukům Dudovým, Agátce Surovíkové, Leoši Schnejdrovi, vychovatelkám Biskupové a Dudové, dále klukům Ozogánovým, manželům Navrátilovým, Hynkovi Číhalovi, paní učitelce Ozogánové, Lukačovičové,  a samozřejmě myslivcům za perfektní organizaci a dobrou svačinu!

V Nejdku se také sešlo pár dobrovolníků, úklidu veleli myslivci, uklízeli spolu s dobrovolníky lesík u mlýna. Poděkování za účast patří holkám Vítkovým, klukům Havranovým a  Jackulákovi.

V Kunčicích přišly dělat pořádek Valerie Kubalčíková a Jaroslav Schindler, no a samozřejmě myslivci.

Ukliďme Česko


Comments