V Bělotíně mají budoucí prvňáčci klíč od školy

přidáno: 15. 2. 2016 10:11, autor: David Hawiger

První únorový den se v Bělotíně otevřely dveře Základní školy budoucím prvňáčkům, kteří přišli ke slavnostnímu Zápisu do první třídy.

Pro spoustu dětí i rodičů je tento den velmi obávaným, aby uspěli a předvedli to nejlepší ze sebe. Proto je již několik let u nás zápis pojat zábavněji, děti vítají princezny, víly, zvířátka aj. bytosti dětského fantazijního světa, aby je provedly celou školou. Letos děti uvítal podmořský svět s ponorkou, chobotnicí a rybami. Děti plnily zajímavé úkoly, které prověřily jejich připravenost na školu. Někomu se dařilo lépe, někomu méně dobře, všichni si však za své výkony odnesli odměnu, pohádkovou rybku se sladkými šupinami, malé dárečky a keramický klíč od školy, který jim bude připomínat, že mají otevřené dveře do naší školy. Krátké čekání a vyplňování dokumentů zpříjemnilo posezení u kávy a domácích zákusků.

Zkoušejícím také velmi pomohla častá spolupráce s učitelkami místní MŠ, návštěvy školky a pozorování práce předškolních dětí při činnostech, seznámení s dětmi i rodiči před vstupem školy, což je dnes už velmi vzácné.  Rovněž precizně vypracované dětské portfolio urychlilo samotný zápis do 1. třídy.

Jako vedoucí zápisu a učitelka budoucí 1. třídy bych chtěla poděkovat všem učitelům a dětem, kteří pomáhali se zápisem do školy, učitelkám MŠ, vedení školy i sponzorům zápisu.

Mgr. Miroslava Ozogánová