V prosinci jsme nezaháleli

přidáno: 3. 1. 2013 6:33, autor: Jitka Kavalová

Děti dramatického kroužku 1. stupně nacvičily pohádku Tři jablíčka, děti čtvrté třídy zase tanečky – mazurku a řecký tanec, děti MŠ zvládly pásmo písniček a pohádek, ba dokonce i muzikál. Všechna jejich vystoupení potěšila již tradiční setkání seniorů v Kulturním domě v Bělotíně 15. prosince. Vystoupení vyloudila na rtech seniorů úsměv stejně jako drobné dárky ve formě obrázků či perníčků, které pro ně se svými učitelkami připravily děti MŠ. Radost si mohli senioři udělat také zakoupením vánočních dekorací a svíček z včelího vosku, vyrobených dětmi floristického kroužku a děvčaty Janečkovými.

Děti dvou školních sborů, děti ZUŠ, ale také učitelé obdaření schopností a chutí zpívat pilně trénovali na vánoční koncerty. V sobotu 15. prosince kromě výše uvedených vystupujících potěšil posluchače i host koncertu Ženský pěvecký komorní sbor z Hranic pod vedením paní učitelky Kateřiny Navrátilové. V Nejdku pak zazněl koncert 18. prosince. Nechyběl ani tradiční páteční koncert, jímž se všichni žáci i učitelé poslední den školy naladí na vánoční besídky i vánoční svátky. Velmi milým zpestřením tohoto koncertu bylo i zpívání koled dětí MŠ. Všechny koncerty i při mateřské dovolené připravila dirigentka Adéla Dudová. Domnívám se, že uspořádat koncerty, na nichž se podílejí jen žáci a učitelé naší školy, je hodné obdivu. Dáváme si radost navzájem a radost rozdáváme i jiným, ať už veřejnosti, či rodičům, kteří naše koncerty navštíví, nebo dětským onkologickým pacientům,  výtěžek ze vstupného 10 300 korun totiž zašleme nadaci Šance, tedy sdružení, jež jim pomáhá.

Radost jistě přinesly děti školní družiny a ZUŠ obyvatelům domu seniorů svými dárky a hudebním vystoupením v předvánočním týdnu.

Neděle 16. prosince patřila opět tradiční akci, tentokrát turistického kroužku, jde o zdobení vánočního stromu pro zvířátka. Počasí nám příliš nepřálo, přesto se nás před školou sešlo sedmnáct. Borovička u lučického sadu čekala na vánoční dekorace v podobě řetězů z mrkve, jablíček., cukroví a pečiva. Mezitím muži jako za starých časů v pravěku rozdělali oheň, takže jsme si mohli pochutnat na voňavě opečených vuřtech a klobásách. Sadař pan Kozák obdaroval děti ovocnou lučickou šťávou, paní Čechová pak sladkými jablíčky. Po občerstvení jsme i za drobného mrholení dokončili výlet kolem zahrádkářské kolonie v Polomi. Zmrzlí, trošku mokří, ale spokojení jsme zakončili letošní turistickou sezónu. Srdečně vás zveme na novoroční výšlap 12. ledna. Pozvánku naleznete na stránkách školy a obce.

Nezbývá mi než konstatovat, že naše škola má co nabídnout, a to nejen dětem, ale i veřejnosti. To, zda naší nabídky využijete pro své děti nebo vy sami, už záleží jen na vás. O všech akcích se můžete informovat na našich webových stránkách.

Ráda bych také využila této příležitosti k poděkování všem pedagogům a zaměstnancům naší základní i mateřské školy za práci v loňském roce a popřála jim do nového roku hodně radosti v osobním i pracovním životě.
ą
noviny.jpg