Žáci z Bělotína navštívili partnerskou obec v Německu

přidáno: 28. 9. 2015 10:34, autor: Jitka Kavalová

Dne 17.9.2015 jsme se my, část žáků osmé a deváté třídy ZŠ Bělotín, vypravili autobusem na jazykově-vzdělávací pobyt hrazený z prostředků MŠMT do německého partnerského města Höchst im Odenwald. Doprovázely nás paní učitelky Jeřábková a Janíčková. Cestou jsme se zastavili ve městě Würzburg, abychom se prošli po mostě vyzdobeném krásnými sochami a také navštívili starobylé centrum. Sice nám zrovna pršelo, přesto to byl pro nás hezký zážitek. Když jsme po dlouhé době konečně dorazili do Höchstu, tak nás všechny čekalo milé přivítání přátel a poté pozvání na večeři. Po chutném jídle jsme se jeli ubytovat do městečka Vielbrunn.

Pátek jsme strávili výukou v německé škole, po níž následovala prohlídka města Höchst. Poté jsme jeli autobusem do města Michelstadt, ve kterém jsme viděli krásnou radnici vystavěnou z dřevěných trámů. Město je zajímavé díky svým typickým hrázděným domům.

Sobotní dopoledne jsme opět strávili ve škole, kde jsme si například rozdali role a četli příběh. Po jeho přečtení jsme si ho zkusili i zahrát. Potom jsme se učili vyjádřit německy naše pocity a ve skupinkách jsme je předváděli pantomimou nebo i slovně. Také jsme dostali pracovní listy, na kterých jsme měli slova, která jsme měli přiřazovat ke koncovkám. Po škole jsme jeli vlakem do Frankfurtu nad Mohanem. Po vystoupení z vlaku nás chytl silný déšť, takže jsme se museli chvíli schovat. Navštívili jsme Kaiserdom, nebo-li kostel svatého Bartoloměje. Procházeli jsme také kolem radnice Römer a navštívili jsme archeologické muzeum. Na závěr jsme vyjeli výtahem na mrakodrap Main Tower. Výhled byl velmi pěkný, a dokonce nám svítilo i sluníčko.

Nedělní dopoledne jsme strávili na dvojjazyčné mši a po ní jsme se přesunuli na náměstí, kde probíhal Kartoffelnmarkt. Daly se zde koupit různé produkty z brambor. Najedli jsme se a autobus nás převezl k pozůstatkům římské vily Haselburg. Po prohlídce jsme se přesunuli do města Erbach, kde jsme navštívili zámek. Večer jsme byli pozváni místními hasiči na večeři a už nás čekalo jen balení.

V pondělí ráno po snídani jsme se rozloučili a vydali se na cestu domů. Přesvědčili jsme se, že znalost jazyků je opravdu důležitá.

Žáci 9. třídy (Natálie, David, Lucka a Tereza)