Zájezd do Polska

přidáno: 3. 7. 2013 5:52, autor: Jitka Kavalová
Tradiční akcí naší školy je také zájezd "za odměnu". Žáci, kteří reprezentují školu na veřejnosti ať už  kulturním či sportovním vystoupením nebo reprezentují školu v soutěžích, mají možnost  zúčastnit se na konci školního roku jednodenního zájezdu za odměnu.  Díky finančnímu příspěvku obce, Sdružení přátel ZŠ a spoluúčasti žáků  se tentokrát mohli se svými učiteli vypravit do partnerské obce Kolonowskie v Polsku na dva dny. V Polsku se o ně dobře postarali učitelé spřátelené školy, žáci se podívali 320 m pod zem díky prohlídce černouhelného dolu Quido a seznámili se tak s těžkou prací horníků, shlédli místní muzeum, hasičskou zbrojnici i s technikou, navázali nová přátelství s polskými dětmi při diskotéce, sportovním zápolení a výtvarných dílnách.  I když počasí jim moc nepřálo, vrátili se domů plní zážitků.